Lubinų auginimo technologijos


Lubinu auginimas. Lubinu auginimo technologija. Lubinai auginimas. Lubinu ligos. Lubinai.

Įvadas. Lubinų auginimas. Lubinas. Siauralapiai lubinai. Geltonžiedžiai lubinai. Dirvožemyje kaupia azotą. Ekologiniame ūkyje lubinai nepamainomi. Azoto trąšų beveik nereikia. Dirvą dirbti iš rudens. Sėti kuo anksčiau. Piktžoles naikinti akėčiomis. Pavojingiausia liga – antraknozė. Siauralapiai lubinai – ir pašarui, ir žaliajai trąšai. Lubinų auginimas. Žalioji trąša. Lubinų veislių pagrindiniai morfologiniai skirtumai. Lubinų augimo ir brendimo skirtumai. Derliaus nuėmimo problemos. Grūdų technologinės savybės. Lubinai pamiršti be reikalo. Lubinų rūšys. Lubinų vertė. Išvados. Naudota literatūra.

1.Lubinai yra viena iš puikiausių ankštinių augalų kurie fįsisavina ir kaupia ore esantį azotą. Jie naudojami kaip žalioji trąša juos įterpiant į dirvą, apariant. Tokiu būdu auginant lubinus dirva yra praturinama azotu, todėl sumažėja išlaidos trąšoms.

2.Atlikus darbą sužinojau kaip tinkamai paruošti dirvą, sėklą ir ją įterpi (pasėti) į dirvą. Lubinai nėra reiklūs dirvai, todėl puikiai auga ir prastesnės sudėties dirvose. Nereikalauja įpatingos riežiūros.

3.Sužinojau kokių rūšių būna lubinai.

4.Taip pat išsiaiškinau kokios reikalingos salygos auginti lubinus, ko jiems reikia.

5.Lubinai yra vieni iš puikiausiai tinkamų augalų ekologiškuose ūkiuose, kur negalima naudoti trąšų. Tad ankštinai javai, šiuo atveju lubinai, yra puikus augalas norint gerinti dirvą ten kur kitos priemonės negalimos.

6.Taipogi lubinai tinka ir pašarui gyvuliams. Todėl ši kultūra yra gana plačiai panaudojama.

  • Žemės ūkis Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1365 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (5428 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Lubinų auginimo technologijos
    10 - 4 balsai (-ų)
Lubinų auginimo technologijos. (2013 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lubinu-auginimo-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:25
×