Luksoro ir Karnako šventyklų komplekso Egipte pristatymas


Karnako ir Luksoro šventyklų kompleksas. Egipto respublikos, pietryčiuose esantis Luksoro miestas Senosios Egipto civilizacijos laikotarpiu buvo vadintas Tėbais. Atstumas nuo Lietuvos. Tiesus kelias nuo Vilniaus iki Luksoro miesto yra ~ 4000 km. Keliones ir ekskursijas organizuoja. Keliautojus iš Lietuvos. Unesco ir lankytojai. Karnako šventykla ir visos Senųjų Tėbų teritorijos (įskaitant Luksoro šventyklą. Luksoro ir Karnako. Karnako šventyklų komplekso. Senosios Egipto civilizacijos. Aplink šį šventyklų. *Žinomiausia, įspūdingiausia ir geriausiai išlikusi šios šventyklos vieta yra Didžioji Hipostilinė salė. *Dar viena skulptūra, gerai žinoma visiems keliautojams. *Šiame šventyklų ansamblyje be jau minėjų pagrindinių Naujosios Karalystės laikotarpio dievų – Amono Ra. Luksoro šventykla. Ši šventykla yra pačiame Luksoro miesto centre. Šventykloje buvo 3 pilonai, 1 šventasis ežeras. Antrasis kiemas, puoštas tokiomis pačiomis kolonomis ir faraono Amenchotepo III skulptūromis. Išvados. Nepaisant visų neramumų. Naudoti šaltiniai.


Egipto respublikos, pietryčiuose esantis Luksoro miestas Senosios Egipto civilizacijos laikotarpiu buvo vadintas Tėbais, o Naujosios karalystės laikotarpiu buvo valstybės sostine. Po Gizos plynaukštėje esančių piramidžių, Luksoro miestas yra 2 pagal lankomumą vieta Egipte. Luksore ir jo apylinkėse yra gerai išlikę 8 iš 12 žymiausių faraoniškojo laikotarpio istorinių paminklų. Dėl to Luksoro miestas dar vadinamas – muziejumi po atviru dangumi. Karnako ir Luksoro šventyklų kompleksas yra didžiausias iš visų išlikusių šventyklų Egipto teritorijoje.

Tiesus kelias nuo Vilniaus iki Luksoro miesto yra ~ 4000 km; Jeigu būtų tiesioginiai skrydžiai, kelionė iš Vilniaus oro uosto iki Luksoro oro uosto užtruktu ~ 5 val.; Važiuojant iš Vilniaus iki Luksoro automobiliu atstumas būtų ~6000-7000 km.

Keliautojus iš Lietuvos į šią istorinę vietą nuo 2003 metų veža kelionių organizatoriai UAB “Tez Tour” ir UAB “Novaturas”. Jų kelionių metu siūloma įsigyti vienos dienos ekskursiją į Luksorą, kurios metu lankomas Karalių slėnis, Hačepsutės ir Karnako šventyklos. Ekskursijos kaina nuo 86 iki 125 eur žmogui. UAB “Tez Tour” siūlo aplankyti ir Luksoro ir Karnako šventyklas (skirtingų ekskursijų metu), tuo tarpu UAB “Novaturas” į ekskursijos programą yra įtraukęs tik Karnako šventyklos komplekso lankymą. Taip pat abu šie kelionių organizatoriai siūlo įsigyti kelionę “Kruizas Nilu”, kurios metu lankomi ne tik istoriniai objektai esantys Luksoro mieste (Luksoro šventyklos programoje nėra), bet ir šventyklos esančios Edfu, Kom Ombo ir Asuano miestuose, kartais įtraukiamas ir Kairo lankymas.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4077 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2112 žodžiai)
  • Angelina
  • Luksoro ir Karnako šventyklų komplekso Egipte pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Luksoro ir Karnako šventyklų komplekso Egipte pristatymas. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/luksoro-ir-karnako-sventyklu-komplekso-egipte-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:26
×