Lustynų AMD staliniams kompiuteriams lyginamoji analizė


Technologijų kursinis darbas. Įvadas. Analitinė dalis. Pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Užduoties analizė. Lustynų AMD staliniams kompiuteriams sandaros ir charakteristikų analizė. Šiaurinis tiltas. Pietinis tiltas. Šiaurinio ir pietinio tiltų sąsajos. Magistralės ir sąsajos. Magistralės sandara. Pagrindinės lustynų charakteristikos. Projektinė dalis. Pagrindinių plokščių AMD staliniams kompiuteriams lustynų įvairiems segmentams poreikių analizė. ASUS AM1M-A pagrindinė plokštė biuro, darbo, namų kompiuteriui. Gigabyte 990FXA-UD3 pagrindinė universaliems kompiuteriams. ASUS A88X-PRO pagrindinė plokštė aukščiausių parametrų kompiuteriams. Įvairių gamintojų lustynų skirtų AMD staliniams kompiuteriams sandarų palyginimas, lustynų teikiamų galimybių analizė. Amd a55(fm1, fm2, fm2+) lustynas. AMD A75(FM2) lustynas. AMD A78(FM2+) lustynas. Išvados ir siūlymai vartotojui. Informacijos šaltinių sąrašas.


Be jokios abejonės, pats svarbiausias asmeninio kompiuterio komponentas yra pagrindinė plokštė (dar dažnai vadinama motinine plokšte). Beveik kiekvienas vidinis AK komponentas jungiamas su pagrindine plokšte ir jos funkcionalumas didžiąja dalimi nulemia tiek jo atliekamų funkcijų įvairovę, tiek kompiuterio našumą. O svarbiausias pagrindinės plokštės ir beabejo visos kompiuterinės sistemos komponentas yra lustų rinkinys (angl. Chipset) apie kurį bus kalbama šiame kursiniame darbe. Lustų rinkinys tai keletas tarpusavyje sujungtų mikroschemų kurios atsako už vieno ar kelių kitų fizinių įrenginių darbą kompiuteriuose. Lustų rinkinys atsako už tokių detalių kaip CPU (Procesorius), GPU (Vaizdo plokštė), HDD (Diskinis kaupiklis), LAN (Tinklo plokštė) ir kt. Taip pat lustų rinkinys atlieka įvairių pagrindinėje plokštėje esančių jungčių (angl. port) (pvz.: SATA, PCI, PCIe, IDE ir kt.) valdymą. Trumpiau tariant tai pagrindinis sudedamasis komponentas esantis pagrindinėje plokštėje kuris yra atsakingas už kitų įrenginių ir jungčių sklandų darbą.

Kursinio darbo tikslai:

Išanalizuoti pagrindinės plokštės lustynų sandarą, funkcijas ir charakteristikas.

Palyginti įvairių gamintojų siūlomus AMD lustynus staliniams kompiuteriams.

Įvertinti ir pasiūlyti lustynus įvairiems vartotojų segmentams.

Šio darbo svarba yra ta, kad kiekvienas žmogus perskaitęs šį darbą sužinotų apie lustynų funkcines galimybes bei jų įtaką mūsų kompiuteriams. Suprastų kaip parinkti tinkamą lustyną staliniam kompiuteriui su AMD procesoriumi, atsižvelgtų i kokius lustynų parametrus reiktų atkreipti dėmesį renkantis stalinį kompiuterį.

Oficialus AMD produktų tinklalapis, kuriame yra visa informacija apie jų gaminius.

4. Lustų rinkiniai (Lustynai). [žiūrėta 2015-03]. Prieiga per internetą:

Pagrindinis mano informacijos šaltinis, kuriame plačiai pateikta informacija apie lustynus reikalinga kursinio darbo rašymui.

3. Magistralės, sąsajos ir prievadai. [žiūrėta 2015-03]. Prieiga per internetą:

Tinklalapyje plačiai pateikta informacija apie lustynų magistrales, sąsajas ir prievadus.

Straipsnis apie lustynų palyginimą, kuriame radau naudingos informacijos, bei kelis grafinius darbus.

TORESS Gabriel, Everything You Need To Know About Chipset [žiūrėta 2015-03]. Prieiga per internetą:

Vertinga informacija apie kompiuterio komponentus įskaitant ir lustynus. Pačiame puslapyje galima rasti daug informacijos apie įvairias kompiuterio detales, išorinius įrenginius ir pan.

JOHNSON Ryan ir WILSON Tracy V., How Motherboard Work [žiūrėta 2015-03]. Prieiga per internetą:

Puslapis labai panasus į aukščiau minėta. Daug vertingos informacijos apie kompiuterio dalis, išorinius įrenginius ir pan.

Mano kursinio darbo užduotis yra išanalizuoti tipinio lustyno sandarą, funkcijas. Aptarti AMD procesoriams skirtų lustynų gamintojus ir jų siūlomus naujausius gaminius. Išanalizuoti lustynų teikiamas galimybes pagrindinėms plokštėms, pateikti rekomendacijas skirtingiems vartotojų segmentams.

Išanalizavęs pasirinktus pagrindinius informacijos šaltinius juos trumpai apžvelgsiu.

Išanalizuosiu AMD lustynų staliniams kompiuteriams sandarą ir technines charakteristikas.

Išanalizuosiu pagrindinių plokščių AMD staliniams kompiuteriams lustynus, įvairiems vartotojų segmentų poreikiams.

Palyginsiu įvairių gamintojų lustynus skirtus AMD staliniams kompiuteriams sandaras.

Įvertinsiu lustynų charakteristikas ir pateiksiu pasiūlymus įvairiems vartotojų segmentams.

Reikiamiems etapams padarysiu grafinius darbus.

Susidėliojęs planus, suradęs informacijos šaltinius pradėsiu rašyti darbą. Pradžioje parašysiu įvadą, kuriame pateiksiu aiškius projekto tikslus, aptarsiu temos svarbumą. Berašant darbą ir besinaudojant informacijos šaltiniais juos išanalizuosiu ir trumpai juos aprašysiu.

Analitinėje dalyje pirmiausia bus išanalizuota lustynų sandara ir funkcijos, palaikomos magistralės ir sąsajos, apžvelgtos charakteristikos.

Kursinio darbo eigoje pagal temą padarysiu kelis grafinius darbus. Pabaigoje parašysiu išvadas, aptarsiu kokius tikslus pavyko pasiekti.

Jei kadanors buvote nuėmę kompiuterio dėžės dangtį, matėte vieną įrangos dalį, kurioje sujungti visi komponentai, ji vadinama – motinine plokšte, dar galima vadinti pagrindine plokšte. Motininės plokštės dėka, visi joje sujungti komponentai gauna įtampą ir tarpusavyje „bendrauja“.

Pati motininė plokštė yra bevertė, tačiau kompiuteris privalo vieną turėti tam, kad kompiuteris galėtų veikti. Pagrindinės plokštės paskirtis laikyti kompiuterio mikroprocesuriaus lustą ir leisti viskam kitam prie jo prisijungti. Viskas kas leidžia kompiuteriui dirbti ar pagerina jo darbo našumą yra pagrindinės plokštės dalis arba į ją jungiasi per lizdus (angl. slot) arba prievadus (angl. port). Viena iš tų dalių yra lustų rinkinys arba lustynas (angl. chipset).

Lustynas yra dalis pagrindinės plokštės loginės sistemos ir įprastai yra sudarytas iš dviejų dalių – pietinio ir šiaurinio tilto. Šie du „tiltai“ sujungia procesorių su kitais kompiuterio komponentais. Tipinis lustų rinkinys, tvarko informacijos srautus, valdo kompiuterio laikrodį, RAM, tiesioginį išorinių įrenginių kreipimąsi į RAM (DMA – Direct Memory Access), klaviatūrą, pelę, ryšį su išplėtimo plokštėmis. Per tiltus keliauja visa informacija skirta procesoriui. Lustynai lemia ir įrenginius, kuriuos galima jungti prie kompiuterio. Jie apsprendžia galimybę plokštėje panaudoti vieno ar kito tipo procesorių, pagrindinės atminties tipą ir kitas sistemos išplėtimo ir modernizavimo galimybes.

 • Technologijos Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Aras
 • 26 puslapiai (4856 žodžiai)
 • Universitetas
 • Technologijų kursiniai darbai
 • Microsoft Word 1816 KB
 • Lustynų AMD staliniams kompiuteriams lyginamoji analizė
  10 - 7 balsai (-ų)
Lustynų AMD staliniams kompiuteriams lyginamoji analizė. (2015 m. Lapkričio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/lustynu-amd-staliniams-kompiuteriams-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 16:13