Lyčių skirtybės referatas


Sociologija ir socialinė kultūra. Tėvų pareiga materialiai išlaikyti savo vaikus. Literatūros sąrašas. Interneto prieiga.

Nelygybę lemia struktūrinės priežastys – išankstinės nuostatos apie moterų ir vyrų gebėjimus ir vaidmenis, prietarai ir stereotipai.“

Lyčių lygybės klausimas aktualus ir skyrybų atveju. Analizuojant tradicinės šeimos, kurioje auga du nepilnamečiai vaikai, moteris yra namų šeimininkė, o vyras – maitintojas skyrybų pasekmes, žinome, kad mūsų visuomenėje, daugumoje atvejų vaikų auginimo našta tenka moteriai.

Kodėl? Gal todėl, kad moterys daugiau uždirba ir yra stipresnės, protingesnės už vyrus?

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2012 metais Lietuvoje susituokė 20660 poros, o išsiskyrė 10399 šeimos, kas sudaro 50,33% susituokusių šeimų, iš ko galima spręsti, kad Lietuvoje lyčių lygybė įgauna pagreitį. Moterys tampa savarankiškesnės, mažiau ekonomiškai priklausomos nuo vyrų, kas leidžia joms turėti pasirinkimą – būti namų šeimininkėmis ar daryti karjerą, gyventi su vyru ar skirtis su juo.

Atsižvelgiant į statistiką vyrai turi geresnę ekonominę padėtį darbo rinkoje ir visuomenėje nei moterys. Jei tai tradicinė (pasirinkta) šeima, tai vyro galimybės šeimos ir skyrybų atžvilgiu yra didesnės nei atsakomybės.

Skyrybų atveju vyrams yra didesnės galimybės labiau aprūpinti vaikus materialiai, bet dauguma renkasi palikti vaikus mamai, kuri eilę metų nedirbo ir jos galimybės gauti didesnį darbo užmokestį yra beviltiškos. Vyrai geriau renkasi mokėti alimentus ir retkarčiais aplankyti vaikus, nes jie nemoka, nesugeba ir nenori auginti vaikų. Jiems svarbiau jų darbas, jų asmeniniai poreikiai, jų biznis. Ir tai mūsų visuomenėje atrodo normalu.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1129 žodžiai)
  • Siga
  • Lyčių skirtybės referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Lyčių skirtybės referatas. (2016 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyciu-skirtybes-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:07
×