Lyderiai niekada nesiliauja mokytis


Lyderiai niekada nesiliauja mokytis. Literatūra.


Self-awareness, or deliberately seeking to know one’s personal strengths and weaknesses;

Pasirinkau „Ivey business journal“ straipsnį „Tikri lyderiai niekada nesiliauja mokytis“, kurį parašė proferorius Gerard Seijts. Pasaulyje vyksta amžinos diskusijos ar lyderiu gimstama ar tampama. Šiame straipsnyje rašoma apie tai, kad autorius, ruošdamas knygą apie lyderystę, apklausė 30 vadovų – lyderių pasaulyje ir pabandė išsiaiškinti kaip jie tapo žymiais lyderiais ir kokie bruožai reikalingi tikram lyderiui. Autoriui buvo įdomu kaip lyderiai elgiais įvariose situacijos, kurios stipriai paveikia pasaulį, kaip pavyzdžiui buvo 2008 m. finansų krizė. Jis aiškinosi, kaip lyderiams pavyko išlikti, kas jiems suteikė stiprybės, pasitikėjimo. Autorius mano, kad žinios, kurias jis gavo iš interviu ir sudėjo į knygą, bus reikalingos sėkmės mokytojams, kietiems vadovams bei studentams.

Ką sužinojo autorius, buvo nauja ir man ir tai tikrai įdomu. Autorius, apklausęs lyderius, suprato, kad esant sunkumams svarbu kovoti. Taip pat svarbu mokytis, būtina išeiti iš savo komforto zonos. Lyderis turi mokytis iš savo nesėkmių ir nekartoti klaidų, būtina išsiaiškinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses ir jas teisingai išnaudoti. Taip pat tikras lyderis turi pasitikėti savo komanda, nebijoti atiduoti jai svarbias užduotis, lyderis turi mokėti prisitaikyti prie naujų iššūkių. Autorius taip pat akcentoja, kad lyderis turi mokintis iš kitų lyderių juos stebėdamas. Tikras lyderis turi stebėti kas vyksta aplinkui ir matyti „bendrą vaizdą“. Lyderiai supranta, kad klaida, tai galimybė mokytis, jie nepriima jos kaip pralaimėjimo, jie priima ją kaip pamoką. Lyderiai sako, kad naujos žinios generuoja naujas idėjas. Įdomu iš straipsnio buvo sužinoti, kad tikrieji lyderiai mano, kad jeigu viskas gerai, tai laimi visa kompanija, bet jeigu kas vyksta negerai, tai pralaimi pirmiausiai vadovas ir tik jis turi prisiimti visą atsakomybę. Tikrai buvo naudinga paskaityti apie lyderystę Indijoje, juk tai tokia skirtinga kultūra, bet vertybės tinka visiems. Taip buvo įdomu sužinoti, kad lyderiai ne visada nori jais būti, jie jais tampa visai atsitiktinai, kartais net primygtinai kitų prašomi. Įdomu ir tai, kad tikri lyderiai dažnai būna gana kuklūs ir paprasti žmonės. Ir visi lyderiai buvo vieningos nuomonės, kad lyderiu tikrai galima tapti. Man buvo įdomi vieno indų lyderio mintis, kad yra lyderiai, kurie nori valdyti ir kontroliuoti, o kitos rūšies lyderiai dėmesį skiria bendradarbiavimui ir mokymuisi. Skaitant šį straipsnį tikrai praplėčiau savo supratimą kas yra tikras lyderis ir supratau, kad tai: ryžtingi, pasitikintys savimi, atviri, linksmi, sąžiningi, mokantys motyvuoti, save analizuojantys, nežinantys žodžio „neįmanoma“, mokantys klausyti, esantys autoritetu savo darbuotojams ir nuolat besimokantys. Tikrai dirbdama norėčiau turėti tokį vadovą-lyderį, vadovą, kuris padeda savo darbuotojams, juos įkvepia ir motyvuoja.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Anglų
  • 8 puslapiai (3039 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Lyderiai niekada nesiliauja mokytis
    10 - 10 balsai (-ų)
Lyderiai niekada nesiliauja mokytis. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderiai-niekada-nesiliauja-mokytis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:47
×