Lyderiavimas ir vadovavimas skaidrės


Lyderiavimas ir vadovavimas. Darbo tikslai. Vadovavimas. Vadovavimas skirstomas į tris vadovo darbo dalis (atsakomybes). Svarbiausias vadovo nuostatų sistemos reikalavimas yra. Kuo labiau vadovas vertins save, tuo daugiau galės duoti kitiems ir tuo daugiau jam duos kiti. Lyderiavimas. Pagrindinės lyderio funkcijos. Pagal lyderio santykiavimo su grupe pobūdį K. Levinas išskyrė tris lyderių tipus. F. Fydleris dar skiria du lyderių tipus. Mitai apie lyderystę. Pagrindiniai lyderio gebėjimai. Skirtumai tarp vadovų ir lyderių. Išvada. Literatūros šaltiniai.

Išsiaiškinti kas yra vadovavimas ir lyderiavimas. Išsiaiškinti vadovų ir lyderių tipus, jų pozicijas. Aptarti kuo skiriasi šios sąvokos.

Vadovavimas skirstomas į tris vadovo darbo dalis (atsakomybes):.

Mąstymo, Egzistencijos pozicijos, Požiūrio į save, Požiūrio į situaciją pozityvumas.

Personalinis požiūris Elgesio požiūris Kognityvinis požiūris Socialinės sąveikos požiūris.

Pagal lyderio santykiavimo su grupe pobūdį K. Levinas išskyrė tris lyderių tipus :.

I mitas: lyderystė įgimta. II mitas: lyderis stipriausias. III mitas: „vadovavimas – lyderystė”.

Užsitikrinti aplinkinių paramą. Gerai girdėti. Kitų žmonių poreikius vertinti aukščiau nei savus.

Visa ši informacija tik parodo, kad vadovavimas ir lyderiavimas nėra vienas ir tas pats veiksmas. Kiekvienas veiksmas reikalauja turėti tam tikrų gebėjimų, būtina įdėti daug pastangų, tam, kad pavyktų įgyvendinti savo tikslus, tačiau vadovu ar lyderiu gali tapti kiekvienas, jei to nuoširdžiai siekia.

  • MS PowerPoint 19899 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (343 žodžiai)
  • Cornelija
  • Lyderiavimas ir vadovavimas skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Lyderiavimas ir vadovavimas skaidrės. (2014 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderiavimas-ir-vadovavimas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 11:34
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo