Lyderiavimas


Lyderiavimas referatas. Vadovavimo mokyklai ir lyderystės sąsajų. Referatas vadovavimo ir lyderystės sąsajų reikšmingumas. Referatas grupės lyderiavimas. Lyderiavimo teorijos.

Įvadas. Lyderiavimo samprata. Lyderiavimo ypatumai. Lyderių veiklos funkcijos. Lyderių tipai. Lyderių bruožai. Vadovo lyderystės raiškos sąsaja su organizacijos veiklos kokybe, šią problemą analizuojant lyderiavimo teorijų aspektu. Bihevioristinė lyderiavimo teorija. Lyderiavimas atsitiktinumų požiūriu. Charizmatinis lyderiavimas.

Darbo problema - lyderiavimas yra svarbi tema vadovams, nes lyderiai vaidina lemiamą vaidmenį, užtikrindami grupės ir organizacijos darbo efektyvumą. Nemažai mokslinių darbų autorių yra nagrinėję įvairias lyderiavimo teorijas bei bandę sudaryti svarbiausių lyderiams būdingų asmeninių bruožų sąrašą. Tačiau iki šiol vis dar nėra aišku, kokia lyderiavimo teorija yra efektyviausia konkrečioje situacijoje, kokie lyderio asmeniniai bruožai turėtų būti svarbiausi jam vadovaujantis viena ar kita lyderiavimo teorijatemos aktualumas - išanalizavus skirtingų autorių (stoner j. A. F. , freeman r. E. , gilberth jr. D. R. , gytis v. , denfildas j. , vincentas v. Ir kt. ) pateiktus lyderių bruožus, nustačius jų sąsajas su lyderiavimo teorijomis bus galima pateikti vadovo lyderystės raiškos sąsajas su organizacijos veiklos kokybe.

Teorinis darbo reikšmingumas - susisteminti įvairių autorių pateiktas mintis apie lyderiavimo teorijas bei lyderiams būdingus bruožus praplečiantralphas m. Stogdilis, apžvelgęs lyderiavimo teorijas ir tyrimus, pažymėjo, kad yra beveik tiek pat skirtingų lyderiavimo termino apibrėžimų, kiek ir žmonių, bandžiusių jį apibūdinti [l;p. 459].

Vienas iš lyderiavimo termino apibrėžimų pabrėžia, kad lyderiavimas yra grupės narių veiklos, reikalingos užduočiai atlikti, nukreipimas ir lyderio poveikio jiems procesas [16;p. 459]. Iš šio apibrėžimo seka keturios svpsichologas r. Želvys [18;p. L53] pagrindiniu lyderio ar vadovo atributu laiko įtaką-vadovauja tas grupės narys, kuris turi daugiausiai įtakos kitų grupės narių veiklai. Galimybė kontroliuoti kitus ir daryti jiems įtaką yra vienas svarbiausių žmonių tarpusavio santykių aspektų. Lyderis skatina veikti, duoti nurodymus, išaiškina nesutarimus tarp kitų grupės narių ir priima sprendimus. Jis reiškia pritarimą ar nepritarimą grupės veiksmams, įkvepia, padrąsina žodžiu, yra bet kurios grupės veiklos priešakyje. Lyderį jis apibrėžia kaip grupės narį, kuriam kiti grupės nariai pripažįsta teisę daryti sprendimus, susijusius su grupės veikla.

Taigi, galima išskirti tris elementus, kaip bendrus visiems lyderiavimo apibrėžimams: įtaką, grupė, tikslas. Lyderiavimas parodomas kaip procesas, kurio metu lyderis įtakoja kitus, stimuliuodamas šiuos elgtis tam tikru būdu. Grupės nariai yra pavaldūs lyderiui. Tačiau šis jaučia atsakomybę nariams. Ir, galiausiai, lyderis įtakoja grupės narių veiksmus, nukreiptus tikslams pasiekti, su kuriais grupė susiduria tiesiogiai [1 l;p. 3].

  • Microsoft Word 100 KB
  • 2010 m.
  • 20 puslapių (4862 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolita
  • Lyderiavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lyderiavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderiavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 02:13
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo