Lyderio asmeninės savybės ir elgsena savarankiškas darbas


Įvadas. Lyderio asmeninės savybės ir elgsenos teoriniai aspektai. Lyderystės samprata. Lyderio asmeninės savybės. Lyderio elgsena. Lyderio asmeninės savybės ir elgsenos tyrimas. Tyrimo metodika. Lyderio asmenynių savybių ir elgsenos emperinio tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūra. Priedai.


Šiais laikais tobulėjant verslo aplinkai, didėja konkurencija, kuri organizacijas skatina ieškoti naujų idėjų, metodų veiklos efektyvumui didinti. Todėl kiekvienoje bendrovėje, komandoje ar grupėje yra labai svarbus lyderio vaidmuo, kuris yra atsakingas už veiklos efektyvumo skatinimą. Pati lyderystė apima lyderio vaidmenį, kuris turi sukurti aiškią viziją, kurią turi dalintis su komandos nariais siekiant ją įgyvendinti taikant žinias, praktinius įgūdžius ir įvairius metodus, taip pat labai svarbu koordinuoti ir subalansuoti visų komandos narių priešingus interesus. Todėl lyderio asmeninės savybes ir elgsena yra gan svarbios, kadangi tai lemia komandos, grupės, organizacijos veiklos efektyvumą. Reikia pabrėžti, kad lyderis net ir kritiniu metu turi sugebėti mąstyti ir veikti kūrybiškai sudėtingose situacijose.

Darbo tikslas: Remiantis išnagrinėta teorine medžiaga bei atlikto empirinio tyrimo rezultatais, išanalizuoti lyderiui būdingas asmenines savybes ir elgseną.

Ištirti, kokie veiksniai daro įtaką lyderio elgsenai ir kokios svarbiausios lyderio asmeninės savybės;

Išsiaiškinti, kokie lyderystės stiliai bei lyderio tipai vyrauja šių laikų organizacijose.

Verslo aplinka be lyderio yra sunkiai įsivaizduojama, todėl labai svarbu žinoti, koks turi būti lyderis, kokios asmeninės savybės pasižymi vadovaujant komandai, kokia elgsena yra būdinga lyderiui tam tikroje aplinkoje. Tačiau pradedant nagrinėti lyderio asmenines savybes ir elgseną, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas yra lyderis ir pati lyderystė. Kadangi mokslinėje literatūroje pastebima, jog autoriai šias sąvokas dažnai interpretuoja skirtingai.

Autorius P.Oržekauskas (2012) lyderį apibūdina, kaip asmenį, kuris geba vadovauti, motyvuoti, daryti įtaką kitiems taip, kad patikėtų kiti komandos nariai bei būtų gaunami patys geriausi veiklos rezultatai. R.Krušinskas, R.Čiutienė, E.Meilienė, V.Stankevičius (2012) lyderį apibrėžia kaip asmenį, kuris yra autoritetas kitiems ir daro įtaką komandos nariams savo asmeninėmis savybėmis siekiant nustatytų tikslų. Remiantis minėtų autorių lyderio apibrėžimu buvo pastebėta, jog apibrėžimuose yra minimos tos pačios sąvokos, t.y. komanda, įtaka, tikslas ar rezultatas, todėl galime teigti, kad autoriai labiausiai akcentuoja įtaką komandos nariams, pasitelkiant lyderio privalumais, kurie pasižymi asmeninėmis savybėmis, elgsena bei komandos pripažinimu.

Tad remiantis įvairiais lyderystės apibrėžimais galime teigti, jog lyderis yra vienas iš pagrindinių komandos narių, kuris atsakingas už lyderystės procesą, kuriuo metu suburiantis komandos narius bando sukurti komandinę dvasią tiek juos įkvėpiant, tiek motyvuojant, taip siekiant ne tik lyderio lūkesčių, bet ir kitų komandos narių.

M.McCormick (2011) aptardamas, kas būdinga geram lyderiui, teigia, jog lyderiui svarbiausia išmokti kontroliuoti savo ego ir intuityviai suprasti, kaip komanda dirba bei užtikrinti komandinę sanglaudą. Norint sėkmingo lyderiavimo lyderiui reikia pateikti ir nurodyti aiškiai pagrindinius komandos tikslus, taip pat reikia įdėti daug darbo siekiant užtikrinti, jog komandos nariai koordinuotų savo veiklą ir komunikuotų vienas su kitu, išmoktų spręsti problemas, laikytis nustatytų normų ir taisyklių. Taip pat geram lyderiui labai svarbu visą komandos energiją nukreipti į verslumą, dvasią ir rezultatą, kadangi kiekviena komanda turi kolektyvinės energijos daugiau negu vienas komandos narys ar net pats lyderis. Aš manau, jog M.McCormick teorijos, kas būdinga geram lyderiui, yra labai naudingos norint tapti geru lyderiu, kadangi tai padidina komandos narių galimybes ir bendradarbiavimą, o tai atneša sėkmę komandai, tokiu būdu lengviau įgyvendinant tikslus.

  • Lyderystė Referatas
  • Microsoft Word 1104 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4225 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Lyderio asmeninės savybės ir elgsena savarankiškas darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lyderio asmeninės savybės ir elgsena savarankiškas darbas. (2016 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderio-asmenines-savybes-ir-elgsena-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:55
×