Lyderio asmeninės savybės ir elgsena


Įvadas. Lyderio bruožų problema. Lyderystės esmė. Lyderio bruožai. Socialinės ir vertybinės lyderio charakteristikos. Lyderio elgsenos aspektai. Lyderio asmeninių savybių ir elgsenos empirinis tyrimas. Tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

19-20 amžiuje (ir šiuo laikmečiu) atlikta daug lyderystės tyrimų (ypač Anglijoje, JAV, Vokietijoje). Pirmieji tyrimai apie lyderystę buvo orientuoti į lyderių asmenines savybes. F.Galtono, Taylor, Ghiselli, Stotgill, Jennings, D. Mc Gregor, Likert, Tannenbaumo ir Warreno H. Schmidto tyrimų rezultatai rodo, kad efektyviai lyderystei didelę įtaką turi lyderio asmeninės savybės, jo elgsena, jo ir pasekėjų sąveikos kokybė, kurią labiausiai sąlygoja vadovo pasirinktas lyderystės stilius. Plačiai lyderystės tyrinėjimai aptariami J.A.F. Stoner, R.E. Freeman, D.R. Gilbert vadybos vadovėlyje. Lyderystės tyrimus savo darbuose nagrinėja ir Lietuvos vadybos teoretikai: A. Sakalas , V. Šilingienė, V Jucevičienė, S.Urbonavičius, R.Stankevičiūtė ir kiti.

Darbo tikslas – remiantis teoriniais šaltiniais bei empirinio tyrimo rezultatais, išanalizuoti lyderio asmens savybių bei elgsenos problemą.

Darbo uždaviniai:

1. Atskleisti lyderystės bei lyderio ir sekėjų sąveikos esmę.

2. Nustatyti svarbiausius lyderio bruožų, socialinių vertybinių charakteristikų aspektus.

3. Ištirti, kokie veiksniai įtakoja lyderio elgseną bei lyderystės stilius.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (5432 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Lyderio asmeninės savybės ir elgsena
    10 - 2 balsai (-ų)
Lyderio asmeninės savybės ir elgsena. (2013 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderio-asmenines-savybes-ir-elgsena.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:07
×