Lyderio asmeninės savybės ir elgsenos ypatybės


Įvadas. Lyderio asmeninių savybių raiška. Lyderio sąvoka. Lyderiui būdingos asmeninės savybės. Lyderis kaip darnos kūrėjas. Lyderio elgsena organizacijos valdyme. Vadovo ir lyderio elgsenos determinavimas. Lyderio elgsenos ypatumai. Asmeninė nuomonė nagrinėjamos problemos atžvilgiu. Išvados. Litratūra.


Temos aktualumas. Praeityje lyderių misija buvo užtikrinti grupių sėkmę ir toks vadovavimas, nors retai turėjo viziją, bet buvo puikus. Dabar, tobulėjant verslo aplinkai, kai vadovo misija reikalauja didesnio lankstumo, nei kada nors anksčiau, gebėjimas būti lyderiu tampa neišvengiamas ir vien vadovavimo nepakanka. Šiandien labiau nei bet kada vadovui aktualu suburti žmones. Gebėjimas modeliuoti ir kurti komandas, palaikyti gerus tarpusavio santykius reikalauja vis geresnių vadovavimo įgūdžių, skatina ieškoti naujų idėjų. Todėl kiekvienoje organizacijoje ar grupėje svarbią vietą užima lyderio vaidmuo. Paties lyderio, organizacijos ar grupės veiklos sėkmę lemia tam tikros lyderiui būdingas asmeninės savybės ir elgsena.

Pastaraisiais dešimtmečiais lyderystės tema sulaukia daug tyrėjų dėmesio, kurie siekia atskleisti naujus jos ypatumus, kintant verslo sąlygoms. Gauti tyrimų rezultatai rodo, kad efektyvią lyderystę įtakoja lyderio asmeninės savybės ir jo elgsena. Taip pat yra tyrinėjamos ir lyderystės teorijos, sudarant svarbiausių lyderiams būdingų asmeninių savybių sąrašą. Tačiau kokios lyderio asmeninės savybės bei elgsena turėtų būti svarbiausi darant įtaką jo sekėjams ir kokia lyderystės teorija yra efektyviausia tam tikroje situacijoje, vis dar nėra aišku.

Temos problema. Šiandieniniame versle didžiausia problema su kuria susiduria vadovai yra elgesys su žmonėmis ir sugebėjimas juos įkvėpti siekiant bendrų tikslų. Tam reikalinga tam tikros asmeninės savybės ir elgsena. Veiksmingai dirbantis lyderis turi turėti savo viziją ir žinoti, kaip ją perteikti kitiems bei gebėti padaryti, kad ji taptų visiems bendra. Darnių santykių kūrimui, turi būti svarbu ne tiek procedūros ir egzistuojančios problemos, kiek vertybės, prioritetai, entuziazmo skleidimas. Todėl šiame darbe siekiama išsiaiškinti kokios lyderio asmeninės savybės ir elgsena lemia darnius tarpusavio santykius ir efektyvią organizacijos veiklą.

Darbo tikslas – remiantis literatūriniais šaltiniais, išanalizuoti lyderiui būdingas asmenines savybes ir jo elgseną organizacijos valdyme.

Teorinis darbo reikšmingumas: Individualaus darbo teorinė dalis yra skirta įvairių autorių mokslinės, mokomosios literatūros bei kitų šaltinių apžvalgai, atskleidžiant lyderio sampratą, lyderiui būdingas savybes, jo elgseną. Tuo būdu siekiant sukurti organizacijoje darnius tarpusavio santykius sėkmingai veiklai pasiekti. Išnagrinėtos literatūros ir mokslinių straipsnių pagrindu pateikti apibendrinimus ir nuomonę nagrinėjamos problemos atžvilgiu.

Kas ir koks yra lyderis, kokios jo asmeninės savybės, kaip jis įgyvendina savo ir kitų siekius, kaip įžvelgia galimybes, yra svarbu visiems, siekiantiems asmeninio pasitenkinimo, finansinės sėkmės.

Sąvoka „lyderis“ girdimas beveik kasdien. Lyderis dažniausiai suvokiamas kaip charizmatiškas, pasitikėjimo jausmą sukeliantis, turintis drąsos, ryžto ir aiškius tikslus žmogus. Tai asmenybė, turinti viziją. Lyderiais yra įvardijami politikai, mokslininkai, karininkai, pirmaujantys sportininkai, netgi dvasininkai bei menininkai. Lyderystės tematika apima vadybos, sociologijos, psichologijos, filosofijos sferas, o pastaruoju metu lyderiais vadinami ir sėkmingi verslininkai. Daugybėje knygų ir straipsnių yra nagrinėjamos sėkmingai veikiančios organizacijos, jų vadovų savybės, lyderystės sąvoką siejant su pozityviu lyderio paveikslu.

  • Microsoft Word 89 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (4487 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daiva
  • Lyderio asmeninės savybės ir elgsenos ypatybės
    10 - 2 balsai (-ų)
Lyderio asmeninės savybės ir elgsenos ypatybės . (2018 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderio-asmenines-savybes-ir-elgsenos-ypatybes.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 22 d. 00:55
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema