Lyderio ir lyderystės sampratos


Lyderystė, kaip reiškinys, žinomas ir aptariamas dar nuo Antikos laikų. Lyderystė nėra ir niekuomet netaps amatu. Lyderystės kilmė. Žodžio lyderystė (angl. Procesinės ir savybių lyderystės schema. Apibrėžimų įvairovė. Daugybė mokslininkų, apžvelgiančių įvairias lyderystės teorijas. J. M. Burnsas (1978) lyderyste laiko procesą. P Senge. R. L. Daftas (2008) lyderystę supranta kaip įtaka grindžiamus lyderio ir sekėjų. S. G. Huberiu (2004), pabrėžia visuotinę lyderystę – teigia. Lyderio ir lyderiavimo samprata. (A. Suslavičius, G. Valickas, 1999Kas yra susiję. Kiti grupės nariai. Nors lyderystės samprata aprašoma labai įvairiai galima išskirti šias svarbiausias reiškinio dalis (R. Lyderis. Lyderis – aukščiausio statuso žmogus grupėje. Lyderiavimo principų sąrašas. Lyderis turi būti smalsus Lyderis turi būti kūrybingas. Lyderis – tai. Garsiausi lyderiai. Napoleonas Bonapartas A. Hitleris Čerčilis J. Stalinas. Apibendrinimas. Nėra tik vieno. Literatūra.


Lyderystė nėra ir niekuomet netaps amatu. Ko gero, tai yra menas, kurio verta mokytis visą savo gyvenimą. Dažnas verslo lyderis mano, kad emocijos geriausia palikti anapus savo biuro durų. Tuo tarpu „Lyderystės“ autoriai tvirtina visai ką kita. Pasak jų, neįmanoma įkvėpti žmonių, jei nesuteiki jiems vizijos, neskatini jų pasitikėjimo savo jėgomis, kitaip tariant, nepažadini jų emocijų. O kaip tik jos nukreiptos tinkama linkme, ir yra sėkmingai veikiančios organizacijos varomoji jėga. Lyderio emocijos, mintys ir požiūris tarsi veidrodyje atsispindi visos komandos elgsenoje. Todėl mums visų pirma reikėtų pažinti savo emocijas, suvokti jas ir išmokti valdyti.

Daugybė mokslininkų, apžvelgiančių įvairias lyderystės teorijas, sampratas ir iš jų išplaukiančius apibrėžimus, sutinka, kad apskritai nėra vieno lyderystės apibrėžimo, kurį naudotų visi ar beveik visi lyderystės temą nagrinėjantis autoriai. R. M. Stogdilis (1990, p.7), išsamiai tyrinėjęs lyderystės teorijas, apibendrina: „Yra beveik tiek pat lyderystės apibrėžimų, kiek ir žmonių, bandžiusių ją apibrėžti“. J. C. Rostas (1991) konstatuoja, kad lyderystės apibrėžimas nuo pat lyderystės tyrimų pradžios kontraversiškas. J. Heilbrunas (1994) teigia, kad svarbiausi lyderystės aspektai glūdi už galimybių juos suprasti ribos. Vadybos klasiko P. Druckerio (1947, cituojama iš Coheno, 2010) teigimu lyderystė yra vizijos įgyvendinimo siekimas, leidžiantis asmenybėms pasiekti didelių laimėjimų. H. Mintzbergo (1973) supratimu, lyderystė – asmens gebėjimas įkvėpti kitus vizijos įgyvendinimo veiklai.

  • MS PowerPoint 2790 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1534 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vika
  • Lyderio ir lyderystės sampratos
    10 - 3 balsai (-ų)
Lyderio ir lyderystės sampratos. (2018 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderio-ir-lyderystes-sampratos.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 25 d. 09:42
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!