Lyderio sėkmė organizacijoje


Lyderio sėkmė organizacijoje. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Lyderio sėkmės prielaidos organizacijoje. Lyderio sėkmės organizacijoje empyrinis tyrimas. Bendrovės „ hay group “ atliktas lyderystės ir organizacijų klimato tyrimas Europos įmonėse. Jūsų lytis. Kiek Jums metų. Koks Jūsų išsilavinimas. Organizacijos įmonės , kurioje dirbate , tipas. Organizacijos įmonės , kurioje dirbate , dydis. Pasirinkite pateiktus teiginius , atspindinčius lyderio sampratą. Jūsų nuomone sėkimgas lyderis vadovas darbe turi pasižymėti kaip. Jūsų nuomone lyderiui vadovui organizacijoje svarbiau turėtų būti. Jūsų nuomone vadovas - lyderis dažniau privalo būti. Jūsų nuomone lyderis savo grupę organizacijoje. Kokia lyderio kaip vadovo savybė yra svarbiausia , Jūsų nuomone.


Lyderiavimas yra svarbi ir opi problema vadovams, kadangi didžiausią vaidmenį organizacijoje vaidina pats vadovas. Nuo paties vadovo priklauso darbo efektingumas ir galutinis tikslas organizacijoje. Todėl labai svarbu žinoti kokios priemonės privalo vadovautis tikras lyderis.

Lyderių egzistavimas buvo visais amžiais teik organizacijose, tiek politikoje, tiek šeimos srityje. Kiekvienas lyderis išsiskiria tam tikromis savo vidinėmis, tiek išorinėmis savybėmis.

Darbo tikslas – išsiaiškinti lyderystės esmę ir išnagrinėti lyderio vaidmenį organizacijoje.

Darbo uždaviniai:

Panagrinėti lyderio ypatumus;

Paanalizuoti lyderio sėkmės prielaidas organizacijoje;

Atlikti lyderio sėkmės organizacijoje empyrinį tyrimą;

Paanalizuoti bendrovės „Hay Group“ atliktą lyderystės organizacijoje tyrimą

Pateikti išvadas

Kiekvieno mūsų požiūris į lyderį ir jo turimas savybes labai skirtingas. Vieni teikia, kad jau vadovaujantis asmuo yra lyderis, tačiau ar kiekvienas vadovas gali būti lyderiu ir vadovauti organizacijai.

Kaip Norhouse, Peter Guy (2009) teigia, jog „egzistuoja sudėtingos vadovavimo interpretacijos, kurių kiekviena nestokoja įžvalgumo, tačiau jos nėra išsamios. Dauguma apibrėžimų prieštarauja vienas kitam, o daugelis sumanių vadovų netelpa į jų rėmus“ .

Taigi galima teigti, jog organizacijos vadovas privalo turėti ir tam tikrų lyderio savybių. Geras lyderis privalo ne tik sugebėti vadovauti, mokėti suburti tinkamą komandą aplink save, bet jis privalo ir savo įgimtas savybes sutelkti taip, kad jį supanti aplinka negalėtų suabejoti, kad jis iš tikrųjų yra lyderis.

Kalbant apie vadovo kaip lyderio emocinę būseną, tai ji šiuo atveju organizacijoje yra labai svarbi, kadangi nuo paties vadovo nusiteikimo savo darbuotojų atžvilgiu priklausys pirminis bei galutinis organizacijos tikslas.

Kaip teigia Daniel Goleman ir kt. (2009) teigia „kad lyderystė visiems būtų naudinga, be abejo, vadovas turi būti emociškai išprusęs“. Kalbame apie emocinį intelektą – vadovo sugebėjimą emociškai valdyti save ir santykius su kitais. Pirmiausia vadovas turi įtikinti darbuotojus, kad jis yra vertas lyderio statuso. Lyderis yra emocinis grupės vadovas, todėl jis geriausiai sugeba paskatinti žmonių entuziazmą, tokiu būdu gerindamas darbo rezultatus.

Taigi galim teigti, kad tik nuo paties vadovo priklauso organizacijos veiklas, darbuotojų nusiteikimas darbui ir požiūris į darbinę aplinką.

Daugelio autorių teigimu, efektingas - tikslingas lyderiavimas organizacijoje priklauso nuo daugybės ją įtakojančių veiksnių – organizacijos darbuotojų, ją supančios aplinkos, organizacijos kultūros, paties vadovo vadovavimo stiliaus, pagaliau nuo pačių žmonių nusiteikimo galutinio tikslo gavimui. Nėra tikslinga ar net neįmanoma išskirti tam tikro bruožo, kuris būtų būdingas visiems lyderiams, kadangi kiekvienas lyderis naudoja jam supratingiausią ir būtiniausią stilių, kuris reikalingas tam tikrai situacijai suvaldyti.

Apibendrinant galima teigti, kad lyderio savybės kiekvieno organizacijos vadovo gali būti skirtingos, priklausomai nuo juos supančios aplinkos, dirbančių žmonių ar net gi nuo organizacijoje siekiamų galutinių tikslų.

Vienų žmonių teigimu, kad sėkmę gyvenime žmogus jau atsineša gimdamas, kiti jų mano sėkmę sudaro 90 proc. darbo ir tik 10 proc. laimės.

Bet kas lemia vadovo sėkmę organizacijoje? Atsakymas yra gana paprastas ir lengvas. Emocinis intelektas ir vadovavimo kompetencija. Lyderystė - viena iš jų. Paprasčiau tariant pasisekimą darbe lemia pats asmuo, jo charakterio savybės, nusiteikimas, požiūris į aplinką ir kitus žmones.

Sėkmingas vadovas kaip lyderis, yra tas kuris sugeba savo mąstymu ir elgesiu daryti įtaką žmonėms įkvepiant, motyvuojant juos, o ne žalingais įpročiais – gąsdinimu, manipuliacija ir pan., tiesiog sėkmė vadovą lydi tada, kaip jis dirbdamas su savo pavaldiniais daugiau naudoja teigiamas emocijas nei neigiamas. Taigi lyderystės gebėjimai ir emocinis intelektas yra be galo svarbūs vadovo sėkmei. Jie yra ugdomi, ir "coaching" yra viena efektyviausių priemonių tai pasiekti per trumpiausią laiką su minimaliais ištekliais.

  • Lyderystė Referatas
  • Microsoft Word 426 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (3927 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Lyderio sėkmė organizacijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Lyderio sėkmė organizacijoje. (2016 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderio-sekme-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 12:33
×