Lyderio vaidmuo komandoje


Lyderio analize. Lyderių tipai. Komandos lyderio vaidmuo. Lyderis komandoje. Komandos lyderio savybes. Lyderis referatas. Komandos lyderis. Lyderiavimas komandoje. Lyderio vaidmuo grupeje. Lyderių vaidmuo.

Įvadas. Lyderiavimo amprata. Lyderiavimo ypatumai. Lyderių veiklos funkcijos. Lyderių tipai. Lyderių bruožai. Komandos sampratos analizė. Komandos lyderis ir jo aidmuo. Kaip tampama lyderiu. Komandos narių požiūris į lyderį. Lyderiavimo komandoje problemos. Efektyvi komanda – lyderio nuopelnas išvados literatūros sąrašas.

Komandą sudaro nariai, tarp kurių visuomet išsiskiria vienas – kažkuo pranašesnis, ir jį mes galime pavadinti lyderiu. Lyderis yra svarbus komandos narys. Jo vaidmuo grupėje – tai tam tikro pobūdžio elgesys, nuo kurio priklauso visos komandos darbas ir gauti rezultatai.

Lyderiai vaidina lemiamą vaidmenį, užtikrindami komandos darbo efektyvumą. Lyderiavimą galima apibūdinti kaip procesą, kurio metu komandos narių darbas veikiamas ir nukreipiamas tam tikra linkme. Motyvacijos įgūdžiai – labai svarbi sudėtinė lyderiavimo dalis.

Komanda tai žmonių grupė, susitelkusi vienam tikslui ir visus savo įgūdžius panaudojanti tam tikslui pasiekti jos nariai turi bendrus tikslus, nors jie ir išlaiko asmenines ir individualias pareigas, dalijasi savo veikla, kad geriausiai atliktų savo darbus ir užtikrintų komandos tikslų įvykdymą, tačiau visuomet didžiausią dėmesį kreipia į bendradarbiavimą, tvienas iš lyderiavimo termino apibrėžimų pabrėžia, kad lyderiavimas yra grupės narių veiklos, reikalingos užduočiai atlikti, nukreipimas ir lyderio poveikio jiems procesas [3p. 459]. Iš šio apibrėžimo seka keturios svpsichologas r. Želvys [2;p. L53] pagrindiniu lyderio ar vadovo atributu laiko įtaką-vadovauja tas grupės narys, kuris turi daugiausiai įtakos kitų grupės narių veiklai. Galimybė kontroliuoti kitus ir daryti jiems įtaką yra vienas svarbiausių žmonių tarpusavio santykių aspektų. Lyderis skatina veikti, duoti nurodymus, išaiškina nesutarimus tarp kitų grupės narių ir priima sprendimus. Jis reiškia pritarimą ar nepritarimą grupės veiksmams, įkvepia, padrąsina žodžiu, yra bet kurios grupės veiklos priešakyje. Lyderį jis apibrėžia kaip grupės narį, kuriam kiti grupės nariai pripažįsta teisę daryti sprendimus, susijusius su grupės veikla.

Taigi, galima išskirti tris elementus, kaip bendrus visiems lyderiavimo apibrėžimams: įtaką, grupė, tikslas. Lyderiavimas parodomas kaip procesas, kurio metu lyderis įtakoja kitus, stimuliuodamas šiuos elgtis tam tikru būdu. Grupės nariai yra pavaldūs lyderiui. Tačiau šis jaučia atsakomybę nariams. Ir, galiausiai, lyderis įtakoja grupės narių veiksmus, nukreiptus tikslams pasiekti, su kuriais grupė susiduria tiesiogiai.

Svarbu pastebėti, kad nors lyderiavimas artimai susijęs su valdymu ir yra jam svarbus, tačiau lyderiavimas ir valdymas nėra ta pati sąvoka. Kad pabrėžtų skirtumą, lyderiavimo teoretikas w. Bennisas [3;p. 46o] pasakė, jog daugelyje organizacijų per daug valdoma ir per mažai vadovaujama.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (3151 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Lyderio vaidmuo komandoje
    8 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lyderio vaidmuo komandoje. (2011 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderio-vaidmuo-komandoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:40
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo