Lyderio vaidmuo pokyčių valdyme


Įvadas. Lyderystės samprata. Lyderio vaidmuo pokyčių valdyme. Strateginė lyderystė. Strateginės lyderystės esmė. Gebėjimas valdyti pokyčius. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Pokyčių valdymą atspindi procesai, nurodantys komandos reagavimą į rinkoje vykstančius veiksnius. Daugelis įmonių ir žmonių nenutrūkstamai domisi pasaulio rinkoje vykstančiais perversmais ir naujovėmis - tačiau tik nedaugelis imasi rezultatyvių veiksmų, reikalingų tinkamoms investicijoms į žmones ir išteklius priimti, skatinančius novatoriškų idėjų sklaidą.

Naujovės reikalauja tam tikro tipo asmenybių: jie aistringi tyrinėtojai, siekiantys visapusių galimybių panaudojimo. Šie tyrinėtojai yra pakankamai drąsūs, kad imtųsi iššūkių ir tikėtų savo idėjomis iki tikslo pasiekimo

Geriausi lyderiai žino, kad naujovės turi būti iš įvairių šaltinių - tiek vidinių, tiek išorinių. Kai žmonės ir jų skirtingi požiūriai bei patirtis susilieja, sukuriami tokie inovatyvūs deriniai, kokių pavieniai individai nesugebėtų sukurti.

Inovacijos ir darbo vietų transformacija atstovauja dvi medalio puses. Skatinant darbuotojų "verslumo mąstyseną" ir demonstruojant savo idėjas ir idealus, jie tampa organizacijų augimo ir tvarumo pagrindu. Leidžiant darbuotojams kurti inovacijas ir parodyti iniciatyvą, skatinamas sėkmingas darbo vietų atgimimas ir galimybė iš naujo pagyvinti individualų ir organizacijos augimo pagrindą.

Lyderystės apibendrinimai:

Lyderių vaidmuo pokyčių procese iš esmės veikia pokyčių sėkmę. Tai patvirtina ir Amerikos vadybos asociacijos atliktas tyrimas. Nustatyta, kad sėkmingą pokyčių valdymą lemia lyderystė, korporacijos vertybės ir komunikacija. Lyderių įsitikinimai ir požiūris veikia jų požiūrius į problemų sprendimo būdus. Kai kurių autorių nuomone, lyderystė yra susijusi su tam tikros nurodymu, t. y. naudojantis asmenine galia siekiama paveikti žmones dirbti kartu bendro tikslo linkme. Vis dėlto teigiama, kad didžiausi sunkumai, su kuriais susiduria šiandienos lyderiai – užtikrinti, kad žmonės organizacijoje adaptuotųsi prie pokyčių, ir numatyti, kur organizacija galėtų būti ateityje.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1508 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Lyderio vaidmuo pokyčių valdyme
    10 - 3 balsai (-ų)
Lyderio vaidmuo pokyčių valdyme. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderio-vaidmuo-pokyciu-valdyme.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 29 d. 21:23
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo