Lyderis - Aleksandras Makedonietis


Įvadas. Lyderio gyvenimo ir veiklos aprašymas. Veiksniai, kurie įtakojo ir lėmė lyderio sėkmę ir įvertinimą. Pagrindiniai asmenybės bruožai. Vadovavimo stilius. Charizmatiškumas. Išvados. Šaltinių sąrašas.

Darbo problema. Nepakankamai išanalizuota ar pasirinktas lyderis gali būti tinkamas autoritetas kitiems.

Darbo tikslas. pritaikyti teorines žinias praktiškai, atliekant pagrindinių lyderio bruožų analizę per pasirinktos konkrečios asmenybės – lyderio bruožus.

Pasirinktas darbo lyderis: Aleksandras Makedonietis.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti lyderio gyvenimo ir veiklos aprašymą.

Išsiaiškinti veiksnius, kurie įtakojo ir lėmė lyderio sėkmę ir įvertinimą.

Aleksandras Makedonietis jau nuo vaikystės buvo mokomas kariavimo subtilybių, buvo ruošiamas tapti Makedonijos karaliumi. Jis negalėjo rinktis kuo nori būti. Gimdamas tokioje šeimoje buvo nuspręsta už jį. Bet kaip matome, jam ši veikla tiesiog prilipo, jis gimė tapti nugalėtoju ir toks tapo.

Karvedys Aleksandras Makedonietis žvelgiant iš pagrindinių asmeninių savybių grupių idealiai atitinka lyderio savybes. Žvelgiant į fizines savybes stebimas aiškus išvaizdos, ūgio, sveikatos ir lyties atitikmuo lyderiui. Valios savybės taip pat jam būdingos: drąsus, tikslus, ryžtingas, pasitikintis ir ambicingas.

Mano pastebėjimu jam yra būdingos dar ir šios savybės:

 Manau, kad visos šios savybės yra labai svarbios ir reikalingos norint tapti ir būti geru lyderiu.

Vertinant Aleksandro Makedoniečiaus kaip lyderio veiklą stebimas autokratinis vadovavimo-lyderiavimo stilius, kadangi jo vadovavime vyrauja nuostatos tokios kaip:

Taigi, sprendžiant iš Aleksandro laimėjimų, matome, kad jis sprendimus priimdavo vienas, buvo griežtas valdovas, todėl pavaldiniai bijodavo jam priešintis. Jis įgyvendindavo savo užsibrėžtus tikslus, bet kokia kaina. O tai parodo, kad jis buvo tikras autokratinis valdovas.

Aleksanras Makedonietis buvo drąsus, tikslus, ryžtingas, pasitikintis, išmintingas ir ambicingas žmogus.

Aleksandras naudojo autokratinį vadovavimo stilių, kadangi jis save laikė ir dievu, ir įstatymu, savo valdžią grindė jėga, visą valdžią laikė savo rankose.

Turi charizmatiškų savybių, kadangi yra ryžtingas, drąsus geba priimti svarbius sprendimus.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1950 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Lyderis - Aleksandras Makedonietis
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lyderis - Aleksandras Makedonietis. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderis-aleksandras-makedonietis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:00
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo