Lyderis ir autoritetas


Lyderis ir autoritetas. Tikslas. Supažindinti klasę su sąvokomis autoritetas ir lyderis. Kas yra lyderis? Egzistuoja daug skirtingų lyderystės ir valdymo „Stilių”. Aplinkos lyderis yra tas. Veiksmingas lyderis turi galią. Pasikeitimų lyderis motyvuoja savo komandą dirbti efektyviai ir našiai. Į užduotis orientuotas lyderis pagrindinį dėmesį skiria darbui ir konkrečioms užduotimis. Kas yra autoritetas? Autorit?tas [vok. Autorität < lot. auctoritas — įtaka valdžia]. Neatsitiktinai iškyla poreikis remtis į kokį nors tvirtą pagrindą. Nūdienos laikmetis nėra palankus autoritetams klestėti. Naudoti šaltiniai.

Neatsitiktinai iškyla poreikis remtis į kokį nors tvirtą pagrindą, prisidengti tuo, kas išplečia ir padidina mūsų galias. Siekiant išlaikyti tam tikras vertybines nuostatas, ieškoma tvirto pamato joms pagrįsti. Sociologai sako, kad visuomenės saugumo ir nesaugumo būsenos priklauso nuo egzistuojančių autoritetų ir pasitikėjimo jais: neturint tvirtų autoritetų, gali sudrebėti net tvirčiausi įsitikinimai. Vadinasi, autoritetus galima suprasti kaip tam tikrus stabilumo garantus. Tai simboliai, į kuriuos mes galime atsigręžti ieškodami užtarimo gręsiančio netikrumo akivaizdoje. Jie iškyla tada, kai žmogus suklumpa, pasijaučia bejėgis ir nuleidžia rankas.

  • MS PowerPoint 190 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (543 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Lyderis ir autoritetas
    10 - 4 balsai (-ų)
Lyderis ir autoritetas. (2014 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderis-ir-autoritetas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 00:09
×