Lyderis ir jo savybės D.Grybauskaitė


Įvadas. Lyderystės bruožų charakteristika teoriniu aspektu. Lyderystės samprata. Moters lyderės sąvybės. D. grybauskaitės lyderės bruožų analizė. D. Grybauskaitės asmenybė. D. Grybauskaitės lyderės sąvybės. Literatūra.

Darbo problema. Ar moteris gali pasižymėti vyrų lyderių sąvybėmis?

Darbo tikslas atlikti esminių lyderiavimo aspektų analizę ir pristatyti pasirinktos asmenybės lyderystės bruožų analizę.

Darbo uždaviniai:

Apibrėžti lyderystės sampratą.

Įvardinti moters lyderės sąvybes.

Atlikti D. Grybauskaitės lyderės bruožų analizę.

Šaltinis: Sakalas A, Šilingienė V, Sakalas A. Personalo valdymas: vadovavimas, darbuotojų pažinimas, motyvavimas. Kaunas: Technologija; 2000.

Toliau darbas bus orientuotas būtent į lyderiavimą, kaip savybę. Sekančiame poskyriuje aptariama moters lyderės bruožų charakteristika, ryšium su tuom jog praktinėje darbo dalyje analizuojamos D. Grybauskaitės lyderės sąvybės.

Roseneris (1990) nustatė, jog moterys lyderės, atsakydamos į klausimus, dažnai nurodė, jog siekia įtraukti į veiklą ir kitus ir dalytis su kitais valdžia ir informacija. Šios moterys skatino atvirą bendradarbiavimą, pasikeitimą informacija darbo vietoje.

Vien nagrinėjant politinio lyderio sąvoką susiduriama su problema, kad apibrėžimai taikomi išimtinai vyrams, retas teoretikas kalba apie lyderes moteris. .

Neretai politiniams lyderiams stengiamasi suteikti televizinių herojų bruožus. Lietuvių tauta, kaip ir kitos, turi savo lyderio prototipą. Jis turėtų pasižymėti „kieta ranka“, sugebėti įvesti tvarką, pažaboti korupciją, patikti žmonėms, būti savas.

L. Bielinis (2000), pasiremdamas M. Hermann išskiria keletą politinio lyderio tipų:

„Lyderis „komivajažerius“. Tai politikas, dėmesingai reaguojantis į žmonių reikmes ir siekiantis jiems padėti ar bent jau įteigti jiems, kad galtų padėti.“

Moterims lyderėms įvairūs mokslininkai priskiria tokius bruožus kaip bendruomeniškumas, orientacija į kitą žmogų, bendradarbiavimas, supratimas, atsakingas darbo atlikimas, intelektas, atvirumas (J. Wood, 2005) Taip pat moterys lyderės pasižymi stipriu intelektu, pasitikėjimas savimi, ryžtingumas, atsakingumu.

Didina kitų pasitikėjimą, vertės jausmą – įtraukimas bei dalinimasis informacija didina darbuotojų pasitikėjimą. Moterys lyderės dažnai mini, kad jos nuolatos giria savo žmones bei siunčia mažus įvertinimo signalus. Tai ypatingai svarbu tokiuose darbuose, kur kyla grėsmė pažeisti individo ego (esant dideliam darbo krūviui).

Energizuoja kitus – pačios lyderės išsiskiria dideliu entuziazmu ir tuo pačiu jos savo energija „užkrečia“ kitus. Deje, entuziazmas kartais gali būti klaidingai suvokiamas, ypač profesijose, kurios yra tradiciškai konservatyvios, pvz.: bankininkystė (J.R. Rosener, 1990).

Dalia Grybauskaitė gimė 1956-03-01, Vilniuje. Ji socialinių mokslų, ekonomikos daktarė, Nepaprastojo ir įgaliotoji ambasadorė, Europos Komisijos komisarė, Lietuvos Respublikos prezidentė antra kadencija.

Tapti lydere ir gera vadove jai padėjo geras išsilavinimas, vėliau - siekis dirbti iššūkių kupiną ir nuolat tobulėti verčiantį darbą. D. Grybauskaitė savo darbo metodiką linkusi vadinti tiesiog tvirto charakterio rezultatu. Būti vadove niekada netroškusi, tačiau prisimena, kad kelias įspūdingos karjeros link prasidėjo dar vaikystėje. Vaikystėje ir jaunystėje kieme ją rasti būdavo labai sunku, nes buvo pakerėta knygų pasaulio ir labai daug skaitė. Nuo 13-14 metų pradėjo skaityti filosofines knygas. Filosofinė literatūra buvo pirmasis žingsnis, priartinęs Europos komisarę prie pasirinktos politinės ekonomikos specialybės. Jai buvo įdomu, kaip vystosi visuomenė, tautos, pasaulis, kokie yra jų istoriniai dėsniai. Todėl įstojo mokytis Leningrade, kadangi Lietuvoje tuo metu, kai baigė mokyklą, tokios disciplinos niekas nedėstė. Įgijus tokią specialybę, pasirinkimo laisvė nebuvo didelė. Mokslus baigė su pagyrimu ir iki šiol džiaugiasi pasirinkta specialybe bei universitetu.

  • Microsoft Word 74 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2534 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Lyderis ir jo savybės D.Grybauskaitė
    8 - 1 balsai (-ų)
Lyderis ir jo savybės D.Grybauskaitė. (2015 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderis-ir-jo-savybes-dgrybauskaite.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 14:12
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo