Lyderis referatas


Įvadas. Lyderystė. Lyderių elgsena. Gero lyderio bruožai. Išvados. Literatūra.

Niekas negali abejoti daug dirbančiais lyderiais. Ir tik nedaugelis gali pasiekti panašių rezultatų. Darbštumas visada laimi prieš tingų talentą, o talentas ir sunkus darbas garantuoja triumfą. Istorija rodo, kad įkvepiančioji lyderystė dažnai būvo suprantama kaip itin trapus ir trumpalaikis reiškinys. Senovės romėnai, kilus kaimenės politiniai krizei itin charizmatiškai kasdienybei suteikdavo beveik diktatorišką galią. Tačiau tik problemos išsprendimo laikotarpiui. Panašiai ir Amerikos didžiųjų lygumų indėnų gentys skirdavo lyderius su įprastingomis situacijomis susidoroti. Lyderis, norintis, kad jis ir jo bendrovė pelnytų sėkmę, privalo išmokti perteikti savo viziją. Kompetencija, aiškumas, ir komunikacija – savybės, natūraliai būdingos talentingiausiems lyderiams. Jas įvaldyti gali ir mažiau talentingi lyderiai, sunkiai dirbdami ir kaupdami patirtį. Esminė pamoka: lyderiai žino, kaip perteikti, kas jų galvose, kiekvienam kolektyvo nariui. Tikro lyderio pozicija turi būti paprasta. Nereikia rodyti savo galios, kad įrodytum koks tu geras lyderis gali būti. Geras lyderis turi būti susikuriąs savo vadovavimo strategija ir ją laikytis, tiesiog svarbu, kad ji pasitvirtintų.

Lyderystė pirmiausia susijusi su elgsena, o antra – su įgudžiais. Žmonės pasiduoda lyderiams, keliantiems pagarbą ir pasitikėjimą, o ne turintiems puikių įgūdžių. Šia prasme lyderystė skiriasi nuo vadovavimo, kuris labiau priklauso nuo planavimo, organizavimo ir komunikacijos įgūdžių, tačiau lyderystės pagrindą sudaro tokios savybės, kaip prncipingumas, sąžiningumas, aistra, pasitikėjimas, išmintis, ryžtingumas, gailėstingumas, jautrumas, asmens charizma.

Lyderystė pasireiškia daugybę įvairių stilių. Lyderio asmeninis stilius gali puikiai tikti vienose situacijose ir visiškai netikti kitose. Kiti gi gali įsisavinti įvairius lyderystės stilius ir naudoti juos priklausomai nuo reikiamos išspręsti problemos.

Lyderystė kupina paradoksų. Dažnai lyderis daugiau tarnauja nei vadovauja. Komanda labiau reaguoja į dėkingumą, paskatinimą, pripažinimą, įtraukimą. O dominuojantis lyderystės stilius skatina atstumą ir pasipriešinimą. Be to, dominuojantis lyderis blokuoja bet kokį savarankiškumo ir galingumo jausmą. Taip, lyderiams tenka priimti sunkius sprendimus, tačiau kasdieniniame darbe daugiausiai dėmesio reikėtų kreipti į patį save. (1,50)

Lyderystės filosofija apima pagrindinius tiklus ir principus, su kuriais susitapatina lyderis. Jie skirtingos, valdymo, kasdienės veiklos ir dar daugelio organizacijai svarbių dalykų pagrindas. Nepriklausomai nuo organizacijos dydžio, viskas kas vyksta vadovaujant organizacijos lyderiui, privalo atitikti aiškiai išdestytą lyderystės filosofiją. Visiems – vadovams, vadybininkams, darbuotojams, ir klientams - reikia tvirtų filosofinių principų, kurie galėtų tapti jų lūkesčių, sprendimų ir veiksmų pagrindu. Nesant nuoseklios filosofijos, visiems organizacijos nariams, ypač lyderiams, tampa dar sunkiau įveikti šias kliūtis, nes nėra aiškių standartų.

Sėkmingai lyderystei svarbu, kad visi kolektyvo nariai susietų savo lūkesčius, tikslus ir veiksmus su svarbiausiais organizacijos tikslais ar filosofija. O filosofija gali tapti darbuotojų sprendimų ir veiksmų standartu bei atspirties tašku - tai itin svarbus veiksnys šiuolaikiškose organizacijose.

Į užduotis orentuotas lyderis pagrindinį dėmesį skiria darbui ir konkrečiomis užduotimis.

Tarnaujantis lyderis padeda siekti tikslo suteikdamas savo darbuotojams, ko jie pageidauja savo produktyvumui didinti.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3020 žodžiai)
  • Kolegija
  • Emilija
  • Lyderis referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lyderis referatas. (2015 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderis-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 08:06
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo