Lyderis skaidrės


Lyderystės skaidrės. Lyderiavimas. Negaliu tvarkyti praeities. 1950-1960 administratorius (tradicinis valdymas, orientacija į vidų, stabilumas). 1970-1980 vadovas (situacinis valdymas, orientacija į rinką, dinaminis valdymas). 1990- lyderis (valdymas per viziją, orientacija į klientą, komandinis darbas). Vis labiau auga naujai mąstančių vadovų. Aukščiausio valdymo lygio vadovas – lyderis vidurinio – lyderis-administratorius žemiausio- administratorius. Jei organizacijos vadovybė prioritetą teiks ramybei ir stabilumui. Lyderis žmones nuveda ne ten, kur jie nori. Lyderio vertybės. Aukšti asmeniniai standartai. Stipri vizija Patraukli, didinga. Baimių įveikimas Lyderis. Realus situacijos vertinimas Lyderis mato realią situaciją. Atsakomybės jausmas atsakomybė už pasiektus rezultatus. Ryžtingi veiksmai Veiksmais. Troškimas būti geriausiu Lyderiai stengiasi išspausti iš savęs visas įmanomas geriausias savybes Visų pirma. Moralus lyderiavimas reikalauja atsižvelgti į vertybes ir suteikti darbuotojams pakankamai žinių apie alternatyvas. Žmogus gali būti efektingas vadovas geras planuotojas ir puikus administratorius. Efektingiausias lyderiavimo stilius toks, kuris kinta priklausomai nuo pavaldinių "Pasirengimo" laipsnio. Lyderiams būdingos trys savybės jis turi būti verslus. Geras lyderis ir gera komanda vienodai svarbu. Lyderis privalo ne tik aiškiai išreikšti savo viziją. Kuo lyderis skiriasi nuo vadovo ? VADOVAS administruoja vadovo vaidmuo yra antrinis statybininkas. Pagrindinės lyderio vertybės. Rizikuoti - reiškia jausti nerimą. POST SCRIPTUM Lyderio inspiruojamos vertybės turėtų būti tokios. Pareigų delegavimo menas. LABAI SVARBU sugebėti atrinkti žmones. Jeigu pasiryžote visus darbus atlikti savarankiškai. Tačiau jei perprasite pareigų delegavimo meną – jūsų laukia puikios vadovo perspektyvos. Nesididžiuokite tuo, kad dirbate iki sutemų. Deleguokite dalį savo pareigų tam. Pareigų delegavimas > taisyklė < išimtis. „Ar yra prasmė būtent man atlikti šį darbą. Dalies jūsų pareigų delegavimas kitiems taps nauda visiems jums.   jūsų organizacijai, nes dėl jūsų pagalbos ir pavaldinių ji gaus didesnį pelną. Pamirškite frazę „Aš tai darau greičiau“. Delegavimas nėra paprastas mokslas. Negalima deleguoti užduočių. Premijų ir apdovanojimų darbuotojams skyrimo. Nenoras deleguoti dalį. Vadovo nesaugumu Kai kurie vadovai įsitikinę. Įsitikinimu, kad pavaldiniai turi pakankamai įpareigojimų Deleguojami papildomi darbai padeda pavaldiniams tobulėti. Baime leisti pavaldiniams klysti Tačiau. Baime prarasti kontrolę Kai kurie vadovai bijo „Paleisti valdžią iš rankų. Darbuotojai nenori deleguojamų. P. S. Mokėti valdyti žmones – menas.


1950-1960 administratorius (tradicinis valdymas, orientacija į vidų, stabilumas).

1970-1980 vadovas (situacinis valdymas, orientacija į rinką, dinaminis valdymas).

Jei organizacijos vadovybė prioritetą teiks ramybei ir stabilumui, o ne veiklumui ir pamatuotai rizikai, tai nepaisant lyderystės raiškos žemesniuose sluoksniuose, vargu, ar pažanga bus įmanoma.

Atsakomybės jausmas atsakomybė už pasiektus rezultatus. Žengimas priekyje kitų ir noras teisintis bei dėl nesėkmių kaltinti kitų žmonių veiksmus (net jei tame ir yra tiesos), yra nesuderinami dalykai.

Geras lyderis ir gera komanda vienodai svarbu, viena be kito negali pilnavertiškai dirbti.

Lyderis privalo ne tik aiškiai išreikšti savo viziją, bet ir pasakyti žmonėms, kodėl būtent jiems verta padaryti daugiau, nei iš jų tikimasi  .

VADOVAS administruoja; vadovo vaidmuo yra antrinis; statybininkas; priima realybę; orientuojasi į sistemas ir struktūrą; atkreipia dėmesį į detales.

LYDERIS užsiima naujovėmis; lyderio vaidmuo yra originalus; architektas; realybę keičia. orientuojasi į žmones; žvelgia į horizontą.

Rizikuoti - reiškia jausti nerimą, bet nerizikuoti - reiškia prarasti save Lyderiams būdinga aktyvi gyvenimiška pozicija.

LABAI SVARBU sugebėti atrinkti žmones, sugebėsiančius visiškai perimti naujas žinias, kad vėliau būtų įmanoma perduoti jiems kuo daugiau įgaliojimų.

Jeigu pasiryžote visus darbus atlikti savarankiškai, nes esate įsitikinęs, kad jų niekas neatliks geriau už jus, pamirškite apie vadovo karjerą.

Nesididžiuokite tuo, kad dirbate iki sutemų, parsinešate darbus į namus,.... Jeigu jūsų darbo savaitė trunka 70 valandų, tai nereiškia, kad taip jūs užsitikrinsite dominuojančias pozicijas savo srityje.

  • Lyderystė Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Rimantė
  • 44 puslapiai (1125 žodžiai)
  • Lyderystės skaidrės
  • MS PowerPoint 147 KB
  • Lyderis skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Lyderis skaidrės. (2015 m. Gegužės 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/lyderis-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:00