Lyderis: tipai ir bruožai


Įvadas. Lyderiavimo tipai. Kaip užauginti lyderį? Lyderystės receptas. Lyderystės bruožai. Išvada. Literatūros sąrašas.


Per pastaruosius 10 – 15 metų požiūris į vaikų auklėjimą nemažai pasikeitė. Mūsų tėvai buvo mokomi kuklumo, nebuvo priimta viešai demonstruoti savo talentų ir sugebėjimų.    Tačiau kartu su politinėmis ir socialinėmis permainomis į mūsų gyvenimą įsiveržė ir naujos sampratos: ugdomas vaikas ugdomas taip, kad mokėtų už save pakovoti ir konkuruoti. Ypač akcentuojama, kaip svarbu skiepyti vaikui savigarbą ir aukštą savęs vertinimą.   Savaime aišku, šiais laikais minėtos savybės – neatskiriama sėkmės dalis, ir mes, tėvai,  norime jas įdiegti savo vaikams. Deja, dauguma tėvų apie tai rimtai susimąsto tik vaikui tapus paaugliu. O lyderį turėtume ugdyti nuo kūdikystės.

Norą lyderiauti turi visi sveiki vaikai. Suaugusiųjų užduotis – padėti vaikui rasti pusiausvyrą, kad aukštas savęs vertinimas neužgožtų sveikos savikritikos. Jau kūdikystėje reikėtų formuoti lyderio savybes – girti už pasisekimus, padrąsinti susidūrus su kliūtimis, palaikyti nesėkmės atveju ir pasitikėti juo. Juk būtent namuose pasiekiamos pirmosios labai svarbios vaiko pergalės ir patiriami pralaimėjimai. Tėvai turi ne tik kartu su vaiku mėgautis jo pergalėmis, tačiau ir išmokyti jį išgyventi pralaimėjimus.

  Jei tėvai linkę dramatizuoti bet kurį įvykį, tai vaikui įdiegsime nepasitikėjimą savimi ir nerimastingumą. Bet kokia vaiko nesėkmė, tikra ar įsivaizduojama, turi būti aptariama ieškant sėkmingo sprendimo. Jei mažylis, bandydamas žengti savo pirmuosius žingsnius, pargriuvo, reiktų raginti nebijoti ir bandyti dar kartą. Galėtume lyderystės bruožus - savigarbą ir pasitikėjimą savimi – palyginti su pripučiamu kamuoliu. Pripūsite pernelyg daug oro – sprogs. Nepakankamai oro – jis nebeatšoka nuo asfalto. Jei tėvai nusivylę savo vaiku, jis būtinai tai pajaus  ir jo pasitikėjimas savimi bus sužlugdytas. Savo vaiką reikia mylėti nepriklausomai nuo to, ar jis nugalėtojas, ar nugalėtasis, stiprus ar silpnas, tuomet jo galimybės tapti lyderiu žymiai padidės. Jau trejų metų vaiką – lyderį nesunku išskirti iš bendraamžių. Jis geba pritraukti kitus vaikus, dažniau nei draugai išsikovoja teisę žaisti su mėgstamu žaislu.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2046 žodžiai)
  • Kolegija
  • Augustė
  • Lyderis: tipai ir bruožai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lyderis: tipai ir bruožai. (2019 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderis-tipai-ir-bruozai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 06:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo