Lyderystė organizacijoje


Lyderystė. Lyderiavimas -. 1. asmens ar asmenų grupės pirmavimas kurioje nors srityje, pvz. Lyderiams būdingos savybės. Techninės žinios ir valdymas. Problema yra tokia, kaip mes į problemą žiūrime. Auka ar atsakomybės prisiėmimas. Tipinės reakcijos į aplinką. Į barščius įkritusi musė klausia. Bitutė darbininkė klausia. O toliau seka darbas ir praktikos kaupimas. Asmeninės savybės ir bruožai. Tarpasmeninis efektyvumas / lyderystė. Pasitikėjimo pelnymo pagrindinės sąlygos. Kontrolinis sąrašaspasitikėjimo kūrimas. Pasitikėjimas atsiranda per ilgą lako tarpą atliekamų nuolatinių patvirtinančių veiksmų pagrindu. Pasitikėjimo pelnymo žingsniai. Įtaka per supratimą. Ugdomasis vadovavimas sau ir kitiems. Ugdomojo vadovavimo sau ir kitiems procesas. GROW modelis (Goals, Reality, Options, Will). Būkite lyderiais!


Lyderiai ... Turi viziją Skleidžia ir įtvirtina vizija Bendrauja (nuolatos) Įkvepia Rizikuoja Skatina Palaiko Provokuoja Tikros lyderystės rezultatas yra pasitikėjimas, pripažinimas ir lojalumas.

Vadovai... Planuoja Organizuoja Vykdo Stebi Įvertina Valdymas duoda rezultatų.

Techninės žinios ir valdymas; Asmeninės savybės ir bruožai; Tarpasmeninis efektyvumas / lyderystė.

Techninės žinios ir valdymas atsiranda iš detalaus savo interesų objekto išmanymo. Dažnai viskas prasideda nuo intereso ar vizijos: ... gražiai groti akustine gitara; ... susikurti reikalinga produktą; ... pasiūlyti rinkai išskirtinę paslaugą; ... įgyvendinti mokyklos (įmonės) tikslą. ... Koks yra Jūsų siekis, tikslas?

Problema yra tokia, kaip mes į problemą žiūrime.

Kuo gera ši situacija? Kas yra tas asmuo, kuris daro gerai? Ką šiandien padariau tokio, kuo galėčiau didžiuotis? Ką vis dėlto čia dar būtų galima patobulinti? Ką galiu padaryti, kad padėtis pagerėtų? Ko galiu iš viso to pasimokyti? Ko man labiausiai reikia, kad judėčiau į priekį? Kaip galiu patenkinti šį skubų poreikį? Už ką turiu jaustis dėkingas? Kaip galėčiau pasidžiaugti dabartimi?

Intelektualumas, iniciatyvumas, atkaklumas, atsakomybės jausmas, pasitikėjimas savimi, komunikabilumas, energingumas, ekstravertiškumas, polinkis dominuoti, ...

Komunikacija ir bendravimas; empatija, palaikymas; įkvėpimas, skatinimas ir provokacija; sugebėjimas paveikti kitų žmonių elgesį; gebėjimas organizuoti veiklą, deleguoti kitiems darbus.

  • Lyderystė Skaidrės
  • MS PowerPoint 4654 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 43 puslapiai (1556 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modesta1996
  • Lyderystė organizacijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Lyderystė organizacijoje. (2016 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyderyste-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:55
×