Lydiniai


Švino lydinys su metalais. Retųjų metalų lydinys. Gyvsidabrio lydinys su kitais metalais. Vario lydinys su kitais metalais. Kaip vadinamas svino lydinys su kitais metalais. Svino lydiniai. Platinos atpazinimas. Metalu atpazinimas. Metalu lydinys su gyvsidabriu. Gelezis ir jos lydiniai.

Chemijoje metalasi vadiname elementus, kurie lengvai oksiduojasi, sudarydami teigiamus jonus. Technikoje metalai skirstomi į juoduosius, kuriuos sudaro geležis ir jos lydiniai su kitais metalais. Varis,jo lydiniai iršių lydinių komponentai (cinkas, alavas), vadinami spalvotais metalais. Tauriuosius metalus sudaro auksas, sidabras ir platinos šeimos metalai. Prie retųjų metalų priskiriami mažai žemėje paplitę metalai: lantanoidai, volframas, molibdenas ir kiti. Darbo tikslas: cheminių medžiagų pagalba nustyti lydinio sudėtį.

Technikoje metalai skirstomi į juoduosius, kuriuos sudaro geležis ir jos lydiniai su kitais metalais.

Metalai pagal tankį skirstomi į lengvuosius, kurių tankis mažesnis kaip 5000 kg/m3, ir sunkiuosius, kurių tankis didesnis kaip 5000 kg/m.

Metalų aktyvumas nusakomas reakcijomis ir apibūdinamas jonizacijos bei elektrodiniu potencialais. Pagal aktyvumą, išreikštą standartiniu elektrodiniu potencialu, metalai surašyti į aktyvumo eilę.

Tirpinant metalus azoto rūgštyje vandenilis dažniausiai nesiskiria. Mažai aktyvūs metalai, tirpinami koncentruotoje azoto rūgštyje, išskiria nh2, o tirpinami praskiestoje azoto rūgštyje, išskiria no. Aktyvūs metalai tirpinami praskiestoje azoto rūgštyje išskiria n2 arba sudaro amonio nitratą.

Kai kurie metalai, kaip berilis, cinkas, aliuminis, alavas, švinas, pasižymi amfoterinėmis savybėmis. Jie reaguoja su rūgštimis, sudarydami paprastas druskas, ir reaguoja su šarmais, sudarydami kompleksinius junginius.

Technikoje dažniausiai naudojami ne gryni metalai, o jų lydiniai, nes pastarieji turi geresnes technines savybes. Tokie lydiniai yra patvaresni rūgščių, šarmų veikimui, oksidacijai, yra tvirtesni ir kietesni, mažiau laidūs elektrai ir šilumai nealiuminio lydinio atpažinimas. Ant lydinio paviršiaus užlašinu 1-2 lašus naoh tirpalo. Po 2-3 min skystis pradeda virtidiuraliuminio ir siluminio atpažinimas (si 14%). Ant nuvalyto lydinio paviršiaus užlašinami 2-3 lašai naoh tirpalo. Po min filtro popieriumi nuvaalomas lydinio paviršius. Ant lydinio lieka tamsi dėmė. Ant jos užlašinami 1-2 lašai konc. Hno. Po min filtro popieriumi nuvalomas lydinys. Susidariušvino lydinio atpažinimas. Ant nuvalyto lydinio paviršiaus užpilami 1-2 lašai konc. Hno. Po 1-2 min su filtro popieriumi lašai sugeriami. Ant šlapios popieriaus dėmės užlašinami 2-3 lašai ch3coona (natrio acetato) tirpalo ir po to 1-2 lašai ki tvario atpažinimas monetoje (geltona moneta). Ant monetos užlašinami 1-2 lašai praskiestos hno. Po min filtro popieriumi lašai sugeriami. Ant šlapios filtro popieriaus vietos užlašinami 1-2 nikelio atpažinimas monetoje (balta moneta). Ant monetos užlašinami 1-2 lašai praskiestos hno3 tirpalo. Lašai sugeriami filtro popieriumi.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (480 žodžiai)
  • Lydiniai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lydiniai. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/lydiniai.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 27 d. 22:33
×