Lygiagretainis ir rombas


Lygiagretainio savybės. Rombo kampai. Rombas matematika. Rombo savybės. Uzdaviniai su rombu. Lygiagretainio įstrižainių savybės. Rombas istrizaines. Priešiniai kampai. Rombo kampu savybes. Lygiagretainis istrizaines.

Lygiagretainio priešingosios kraštinės yra lygios, priešingieji kampai lygūs. Lygiagretainio įstrižainių susikirtimo taškas kiekvieną jų dalija pusiau. Teorema. Lygiagretainio plotas lygus jo pagrindo ir aukštinės sandaugai. Įrodymas. Rombo įstrižainės statmenos viena kitai ir rombo kampus dalija pusiau. Remiantis rombo apibrėžimu (rombas – lygiagretainis, kurio visos kraštinės lygios), ab = ad, => trikampis bad lygiašonis. Kadangi rombas yra lygiagretainis, tai jo įstrižainių susikirtimo taškas tas įstriž. Dalija pusiau.

Jie lygūs (pagal kraštinę ac ir du prie jos esančius kampus: <1 = <2, <3 = <4, nes jie yra priešiniai kampai, gauti lygiagrečias tieses AB ir dc, ad ir bc perkirtus kirstine ac). Iš jų lygumo išplaukia, kad AB = dc, sakykime, o – lygiagretainio abcd įstrižainių ac ir bd susikirtimo taškas. Trikampiai aob ir cod lygūs (pagal kraštinę ir du prie jos esančius kampus: AB = cd – lygiagretainio priešingosios kraštinės, o <1 = <2 ir <3 = <4, kaip priešiniai kampai, gauti lygiagreč. Tieses AB ir cd perkirtus įrodymas lygiagretainio abcd plotas s. Kraštinė apirma įrodome, kad stačiakampio hbck plotas irgi lygus s. Trapecija abck sudaryta iš lygiagretainio abcd ir trikampio dck. Taip pat, ji sudaryta iš stačiakampio hbck ir trikampio abh. Tačiau statieji trikamp. Dck ir abh lygūs pagal įžambinę ir smailųjį kampą (jų įžambinės AB = cd kaip lygiagretainio priešingosios kraštinės, o kampai ir lygūs kaip atitinkamieji kampai, gauti lygiagreč. Tieses AB ir cd perkirtus kirstine ad), todėl jų plotai lygūs.

Taigi, lygiagretainio abcd ir stačiakampio h remiantis rombo apibrėžimu (rombas – lygiagretainis, kurio visos kraštinės lygios), AB = ad, = trikampis bad lygiašonis. Dalija pusiau. Vadinasi, ao – lygiašonio trikampio bad pusiaukraštinė,

  • Matematika Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (354 žodžiai)
  • Lygiagretainis ir rombas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lygiagretainis ir rombas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lygiagretainis-ir-rombas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:31
×