Lyginamasis viešasis administravimas


Įvadas. Žurnalų straipsniuose gvildenamos temos ir problemos. Taikytinų empirinių ir teorinių metodų žurnalų straipsniuose apžvalga. Taikytinų imties sudarymo ir patikimumo užtikrinimo metodai žurnalų straipsniuose. Išvados.

Mokslinis indėlis į viešojo administravimą žurnaluose analizuojamuose straipsniuose nustatytas toks, jog pirmojo žurnalo straipsnių temos tęsia pačią pirmąją VA paradigmą, o pagal antrojo žurnalo straipsnių temų aspektus tęsia ir ketvirtąją vadybos paradigmą, kurioje visos administracinės veiklos yra susijusios su viešųjų organizacijų vidinių procesų valdymu. O antrajame buvo skirta daug dėmesio viešojo administravimo kaip politikos mokslo paradigmoje, todėl galima daryti išvadą, kad buvo remtasi trečiąja viešojo administravimo kaip politikos mokslo paradigma paradigma.

Analizuojant dviejų žurnalų „Viešoji politika ir administravimas“ 2005 Nr. 14 (toliau – VA žurnalas nr. 14) ir „Viešoji politika ir administravimas“ 2007 Nr. 20 (toliau – VA žurnalas nr. 20) temas buvo nustatyta, jog žurnalų straipsnių temos yra suskirstytos į tam tikras sritis. Abiejuose žurnaluose pateikiamos šios sritys: toriniai viešosios politikos ir viešojo administravimo aspektai; viešosios politikos ir administravimo praktikos lyginamoji analizė bei vietos savivaldos problemos. Tačiau buvo pastebėta tam tikrų temų nesutapimų.

Pirmajame žurnale analizuojama Lietuvos regionų plėtra bei tyrimų metodologijos apžvalga, nustatyta, jog antrajame žurnale apie šių temų sritys nebuvo nagrinėjamos. Antrasis žurnalas išsiskiria šiomis straipsnių temų sritimis: žmogiškųjų išteklių vadyba; socialinė politika; aukštojo mokslo institucijų valdymo problemos.

Ar visa kaita vienoda, kokia jos prigimtis ir esmė, įgyvendinimo būdai, su kokiais sunkumais susiduriama šiame procese?

Kodėl reikalingas organizacijoje vykdomų projektų derinimas su organizacijos strategija?

Ar didelės ir greitos teisės aktų kaitos daro įtaką naujosios viešosios vadybos taikymui savivaldos sistemoje?

Atsižvelgiant į išleistų žurnalų leidimo metus, nustatyta, jog tam tikros straipsniuose iškeltos problemos jau nebeaktualios, iš pirmojo žurnalo, kurios įvardijamos: savivaldybių ir apskričių viršininkų institucijų kompetencija ir sąveika Lietuvoje, kadangi Lietuvoje jau nebėra tokių institucijų ir apskričių viršininkų administracijų. O antrajame žurnale nagrinėjamuose straipsniuose, priešingai, problemos vis dar aktualios ir šiomis dienomis, tokios kaip: Kokia yra smurto kaina Lietuvos ekonomikai?; Kokį vaidmenį teritorinės bendruomenės vaidina moderniais laikais?; Ar decentralizacija vietos savivaldybėje savo esme, turiniu ir formomis yra panaši į decentralizaciją valstybėje?

  • Viešasis administravimas Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1722 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alvydas
  • Lyginamasis viešasis administravimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Lyginamasis viešasis administravimas. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyginamasis-viesasis-administravimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:33
×