Lyginamoji konstitucinė teisė konspektas


Kurso įvadas. Konstitucinės teisės dalykas ir samprata. Užsienio valstybių sistema. Valstybių klasifikavimo pagrindai ir kriterijai. Konstitucinės teisės sistema. Konstitucinės teisės normų rūšys. Konstituciniai teisiniai santykiai. Konstitucinių teisinių santykių subjektai. Konstitucinės teisės šaltiniai. Konstitucijos teorijos pagrindai. Konstitucijos dalykas, paskirtis ir samprata. Pagrindinės Konstitucijos formos ir turinio ypatumai, funkcijos. Funkcijos. Konstitucijos priėmimo būdai ir tvarka. Keitimo tvarka. Konstitucijos keitimas ir panaikinimas. Konstitucijos galiojimo pasibaigimas. Konstitucijų klasifikavimas (rūšys). Konstitucijos apsaugos problema ar konstitucinė kontrolė. Konstitucinės priežiūros objektai (formos). Konstitucinės priežiūros formos. Žmogaus teisės ir laisvės. Pilietybė. ). Asmenybės teisinis statusas kaip teisinis institutas. Pilietybė. Konstitucinių teisių ir laisvių bei pareigų klasifikavimas ir sistema. Konstitucinių teisių ir laisvių garantijos. Valstybės valdymo forma. Valdymo formos sąvoka ir klasifikacija. Monarchijos samprata ir požymiai. Respublika. Superprezidentinės respublikos. Valstybės teritorinė sandaros forma. Unitarinės valstybė. Federacinė valstybė. Federacijų rūšys. Federacijos subjektų teisinė padėtis. Autonomija ir formos. Parlamentas ir parlamentarizmas. Parlamento konstitucinis statusas. Išorinė parlamento struktūra. Parlamento formavimo tvarka. Parlamento nario teisinis statusas. Parlamento vidinė struktūra. Parlamento darbo tvarka. Įstatymų leidybos procedūra. Parlamentinė kontrolė. Valstybės vadovo konstitucinis statusas. Valstybės vadovo įgaliojimai. Monarcho teisinis statusas. Prezidento teisinis statusas. Vyriausybės teisinis statusas. Vyriausybės rūšys, klasifikavimas. Vyriausybės sudarymo tvarka. Rinkimų teisė. Rinkimų teisės sąvokos. Rinkimų sistema. Rinkimų teisė. Rinkimų teisės principai ir cenzai. Rinkimų sistemos.

Konstitucinė teisė- modernios valstybės reiškinys. Konstitucinė teisė atsirado, kai atsirado pirmoji konstitucija-1787 metai JAV. Nuo šios konstitucijos skaičiuojama konstitucionalizmo pradžia ir Konstitucinė teisė kaip atskiros teisės šakos pradžia. Konstitucinė teisė laikoma pagrindine teisės šaka, nes iš Konstitucinės teisės iškilo kitos teisės šakos. Konstitucija- pagrindinis teisės aktas. Konstitucinių normų pagrindu formuojasi kitos teisės šakos. Konstitucinės teisės normos reguliuoja pačius svarbiausius valstybės santykius ir įtvirtina valstybės valdžios įgyvendinimo principus. Konstitucinė teisė apibrėžia žmogaus padėtį visuomenėje ir valstybėje, įtvirtina pagrindines žmogaus teises ir laisves, kol buvo neįmanomas visuomeninis gyvenimas. Konstitucinė teisė apibrėžiama- tai konkrečios šalies, valstybės teisės normų sistema, kurios reguliuoja valstybės sudarymo principus, formą, valstybės valdžios aparato struktūrą, jo sudarymo ir veiklos principus bei žmonių santykių su valdžios įstaigomis, kitais kolektyvais.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2014 m.
  • 38 puslapiai (21115 žodžiai)
  • Deivile
  • Lyginamoji konstitucinė teisė konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lyginamoji konstitucinė teisė konspektas. (2014 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyginamoji-konstitucine-teise-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 11:37
×