Lyginamoji Lietuvos ir Anglijos mokesčių analizė


Didziosios britanijos mokesciu sistema. Valstybinė mokesčių inspekcija kursinis darbas. Temos aktualumas mokesciai. Netiesiogine mokesciu nasta 2011 m es. Nuo kada pradeda bendradarbiauti didziosios britanijos ir lietuvos mokesciai. Mokesčių administravimas lietuvoje lyginamoji analize. Kursinis darbas palyginamoji dalis. Imones mokesciai anglijoje. Apie anglijos ekonomika referatas. Lietuvos ir anglijos lyginamieji tyrimai.

Lyginamoji Lietuvos ir Jungtinės Karalystės mokesčių naštos 2001 - 2011 m. analizė. Įvadas. Mokesčių naštos apibrėžimas ir jos skaičiavimo metodika. Mokesčių našta pagal mokesčių rūšis. Pridėtinės vertės mokestis. Gyventojų pajamų mokestis. Pelno mokestis įmonėms. Darbdavių ir darbuotojų mokesčiai socialinei apsaugai. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Temos aktualumas. Mokesčiai – svarbi ekonomikos mokslo sudedamoji dalis. Sunkiai įsivaizduojama kaip be mokesčių išgyventų kokia nors valstybė. Žinios apie apmokestinimą mus pasiekė dar iš molinių lentelių, kurios buvo atrastos per kasinėjimus Lagašo (dabartinė Irako teritorija) mieste, kuris priklausė valstybei gyvavusiai prieš šešis tūkstančius metų. „Ten karo metu buvo įvesti labai dideli mokesčiai, kad būtų lėšų sėkmingiems mūšiams“ (R. Stačiokas, J. Rimas, 2003). Taip pat IV a. pr. Kr. Senovės Indijos rašytiniuose šaltiniuose aptinkamos vienos iš pirmųjų užuominų apie mokesčius (natūrinius, bei piniginius) (R. Čiegis, 2006). Vadinasi, mokesčių istorinė raida apima labai ilgą laikotarpį ir susijusi su valstybių istorija, o mokesčių našta pasaulio gyventojų pečius slegia jau nuo senų laikų ir iki šiol ši problema išlieka opi ir neišspręsta.

Mokesčiai vienaip ar kitaip (tiesioginių ar netiesioginių mokesčių pagrindu) paliečia visus šalies gyventojus. „Gerais“ (ekonomikos pakilimo) laikais, kalbos apie mokesčius šiek tiek aptyla ir gyventojai patys ganėtinai noriai moka mokesčius, tačiau suskambus pirmiesiems krizės varpams šalies gyventojai pradeda reikšti savo nepasitenkinimą tokia sistema. Po 2008 metų recesijos ir jos įtakotų įvairių skubotų mokesčių reformų piliečiai pradėjo rengti protestus. To pasėkoje, ne kartą teko matyti valdžios atstovus viešai pasisakant, kad pasitenkinimas tikrai nėra pagrįstas, mokesčių našta Lietuvoje nėra tokia didelė kaip kitose šalyse. Darbe bus bandoma išsiaiškinti ar šitokie pasisakymai yra kuo nors pagrįsti ir tikslūs. Išsamesnei mokesčių naštos analizei darbe pasirinkta ne tik Lietuvos Respublika, bet ir Jungtinė Karalystė. LR Valstybinė mokesčių inspekcija perima kaikuriuos Jungtinės Karalystės mokesčių sistemos dalykus (tokius kaip mokesčių informacijos centras), todėl įdomu sužinoti kaip kinta mokesčių našta šioje šalyje iš kurios mes mokomės ir kuri lieka viena didžiausių Lietuvos emigrantų traukos centrų.

Darbo objektas – mokesčių naštos lyginamoji analizė.

Darbo tikslas – palyginti mokesčių naštos dydį Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 164 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (5034 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasma
  • Lyginamoji Lietuvos ir Anglijos mokesčių analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Lyginamoji Lietuvos ir Anglijos mokesčių analizė. (2013 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyginamoji-lietuvos-ir-anglijos-mokesciu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:36
×