Lyrinio kūrinio eilėraščio analizė


Eilėraščio skaitymo ir analizavimo. Bei interpretavimo abėcėlė. Lyrika – grožinės. Literatūros rūšis, kuri betarpiškiausiai išreiškia jausmus ir. Mintis. Lyrinis išgyvenimas. Išgyvenimo raiška. Lyrikos subjektas. Lyrinio subjekto raiškos formos. Eilėraščio objektas( adresatas. “Aš“ ir eilėraščio tekstas. Tekstas ir kontekstas. Eilėraščio visuma ir prasmė. Eilėraščio skaitymo principai. Eilėraščio skaitymo planas.

Lyrika kuriama eiliuotine kalba. Bet kalbos forma nenulemia kūrinio rūšies ar žanro: eiliuojamos pasakėčios, pasakos, poemos, baladės, dramos ir kt. Būdingiausia lyrikos forma – eilėraštis. Betgi ir eilėraščiai ne visi gali būti lyriniai. Vadinasi, lyrikos esmės reiktų ieškoti turinyje.

Lyrinis išgyvenimas (poetinis, meninis, emocinis išgyvenimas, lyrinis atsivėrimas ir kt.) savaime neatsiranda – jį sukelia gyvenimo tikrovė, poeto santykis su aplinka. Todėl ir jo turinys - ištisa jausmų, būsenų skalė: pasigėrėjimas, džiaugsmas ir ilgesys, liūdesys, sielvartas; giedri ramybė, sielos harmonija ir kraupus nerimas, dvasinė kančia; meilė, ištikimybė, pasiaukojimas ir pyktis, neapykanta ir kt. Išgyvenimas eilėraštyje gali būti trumpas emocinis blyksnis, staigus dvasios judesys. Dažnai juntame vidinės būsenos kaitą, tam tikrą jausmo slinktį, minčių dinamiką. Toks minčių, jausmų judėjimas vadinamas lyriniu, arba eilėraščio vyksmu.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (1611 žodžiai)
  • Elytė
  • Lyrinio kūrinio eilėraščio analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Lyrinio kūrinio eilėraščio analizė. (2015 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyrinio-kurinio-eilerascio-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:16
×