Lyrinio subjekto kančia Maironio eilėraščiuose


Lyrinio subjekto kančia Maironio eilėraščiuose. Ilgesys. Kalbančiojo kančios dėl ilgesio atsispindi eilėraštyje „Trakų pilis“. Lyrinis subjektas dėl ilgesio kenčia ir eilėraštyje „Aš norėčiau prikelti“. Menkumo jausmas. Maironio kūrinyje „Užmigo. Eilėraštyje „Vasaros naktys“ lyrinis subjektas taip pat kalba apie neįgyvendinamus. Kalbančiojo atminimas ateityje. Eilėraštyje „Išnysiu kaip dūmas“ skamba tokios eilutės „Išnyksiu kaip dūmas. Žala gamtai. Eilėraštyje „Miškas ūžia“ lyrinis subjektas išreiškia savo skausmą dėl nykstančios girios. Senatvės vidiniai skausmai. „Iš draugų, kai pažiūriu, man nedaug bepaliko/ Šaltas kapas užbėrė akis. Šiame eilėraštyje išryškėja ir dar viena lyrinio subjekto kančios priežastis. Vienatvė. Meilės skausmai. „Ant Drūkšės ežero“.

Šiame eilėraštyje išryškėja ir dar viena lyrinio subjekto kančios priežastis. Taip pat matomas ir nusivylimas šiomis dienomis, lyginant jas su praeitimi kitama Maironio eilėraštyje „Senelio skundas“ „Ne taip senovės tėvai gyveno,/ Kaip skurstame vargšai šiandieną <...> Nebuvo laisvės, bet neregėta/ Nei tiek be drausmės ištvirkimo;/ Nebuvo rasto, bet negirdėta/ Nei tokio bedievių, dūkimo.“ Todėl galima teigti, kad Jono Mačiulio kūryboje senatvės temoje labiausia išryškėja ne poeto mirties baimė ar kiti asmeniai neramumai, o baimė dėl nepadorios, neteisingų idėjų perkreiptos ateities, kurią poetas taip stengiasis sukurti gražią.

  • MS PowerPoint 43 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (1139 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roberta
  • Lyrinio subjekto kančia Maironio eilėraščiuose
    10 - 10 balsai (-ų)
Lyrinio subjekto kančia Maironio eilėraščiuose. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyrinio-subjekto-kancia-maironio-eilerasciuose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 22:00
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo