Lyta (lytėjimas)


Literatūros apžvalga. Odos esteziometrija. Išvados. Literatūros sąrašas. Darbo tikslas. Ištirti, ar skirtingose kūno vietose absoliutusis slenkstis yra vienodo dydžio bei nustatyti, skirtuminio slenksčio minimalų dydį skirtingose kūno vietose. Uždaviniai. Patikrinti, koks yra absoliutus slenkstis. Ištirti, skirtuminio slenksčio dydį skirtingose kūno vietose. Darbo priemonės. Du esteziometrai arba skriestuvai, liniuotė,akių raištis. Tiriamasis. Metų moteris (įvardino turinti jautrią odąDarbo eiga. Bandymas susideda iš dviejų dalių.

Darbo tikslas. Ištirti, ar skirtingose kūno vietose absoliutusis slenkstis yra vienodo dydžio bei nustatyti, skirtuminio slenksčio minimalų dydį skirtingose kūno vietose.

Darbo eiga. Tiriamojo paprašoma patogiai atsisėsti,jam užrišamos akys. Šioje darbo dalyje tyrėjas naudoja du skierstuvus: vieną kontrolinį (K), atstumas tarp jo kojelių laikomas vienodas, kitą- testinį () skriestuvą, kurio kojelių atstumas didinamas kas 1mm. Tyrėjas pasirinktą kūno vietą stimuliuoja abiem skriestuvais pakaitomis tokia seka: K ir , K ir ir t.t.

Čia = K + 1mm, = + 1mm, = + 1mm...

Pirmiausiai tyrėjas nustato kontrolinio (K) skriestuvo atstumą tarp kojelių- prie absoliutaus slenksčio vertės prideda 1mm. Pavyzdžiui, jei nustatė, jog absoliutus slenkstis yra 3mm, kontrolinio skriestuvo kojelių atstumą padidinęs 1mm, atstumą tarp kontrolinio skriestuvo kojelių gaus 4mm.Tyrėjas stimuliuoja tiriamąjį nurodyta seka (K ir , K ir , ir t.t. ). Tiriamojo prašoma po kiekvienos prisilietimų poros ( K ir ) pasakyti, ar atstumas tarp testinio skriestuvo kojelių yra didesnis už atstumą tarp kontrolinio skriestuvo kojelių ar ne. Kai tiriamasis pasako,kad atstumas tarp testinio skriestuvo kojelių yra didesnis nei tarp kontrolinio skriestuvo, tyrėjas užrašo atstumą tarp testinio skriestuvo kojelių ir apskaičiuoja skirtuminį jutimo slenkstį (D) pagal formulę:

  • Psichologija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (1199 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Lyta (lytėjimas)
    10 - 2 balsai (-ų)
Lyta (lytėjimas). (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyta-lytejimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:34
×