Lyties lemimas ir formavimasis
[Carola:870-871(27.14). Vyriškų ir moteriškų lyties organų formavimasis iš indiferentinių pirmtakų.]
Kitas atvejis. Kai kurių vyrų pseudohermafroditų sėklidės veikia normaliai, ląstelės turi receptorius, tačiau neturi ypatingo hormono, vadinamo 5-reduktaze. Šis hormonas būna citozolyje ir testosteroną paverčia aktyvia jo forma dihidrotestosteronu, kuri ir veikia ląsteles. Individai su 5-reduktazės trūkumu turi normalius papildomus sėklidžių organus (prielipus, sėklatakius, sėklines pūsleles), tačiau šie organai atsiveria į makštį, kadangi vyriškos genitalijos ?????
Įgimta antinksčių hiperplazija. Ją apsprendžia recesyvinis alelis. Asmenų, heterozigotinių pagal šį alelį, antinksčių žievė gamina itin daug androgenų. Todėl toks asmuo turės Volfo latako darinius, o jo išoriniai organai formuosis vyriškai. Tačiau jis neturi tikrų sėklidžių, ir jos negamina Miulerio latakus slopinančio peptido. Todėl iš Miulerio latakų išsivysto gimda ir kiaušintakiai. [Dar pažiūrėti į Stiuartą].
Volfo latakai pas pateles bei Miulerio latakai pas patinus - tai pavyzdys struktūrų, kurios pradžioje susidaro, o po to sunyksta. Šiuos procesus, kaip ir visus ontogenezės procesus, valdo genai.
Eichvaldas ir Silmseris 1955 m. aprašė pelių transplantacinį antigeną. kurį valdo Y chromosoma. Dabar šis antigenas, susijęs su lyties formavimusi, aptiktas keliose rūšyse. Manoma, kad jį išskiria lytinės ląstelės pirmtakės, kurios migruoja į indiferentines gonadas. kai į gonadas patenka šios ląstelės su antigenais H-Y, tuomet gonados ima virsti sėklidėmis.