Lyties paklaidos moksle


Įvadas. Apklausos klausimai. Vaikinų atsakymai. Merginų atsakymai. Išvados.

Bet koks žmogaus gyvenimas, ar tai visuomeninis, ar socialinis prasideda nuo abiejų lyčių tarpusavio santykių. Teikiama svarba šiems santykiams niekad nebus per didelė. Tautos patvarumas ir kultūros pagrindai yra kuriami būtent šiais santykiais. Jei lyčių tarpusavio santykiai prastėja, tai smukdo visą tautą ir atvirkščiai esant šių santykių taurėjimui vyksta tautos pakilimas. Dažnai šių santykių vystimuisi įtakos turi visuomenėje susiformave stereotipai apie vyrus ir moteris. Šie stereotipai žlugdo tarpusavio santykiu ir jų įsikibę žmonės nelbai supranta kaip turi bendrauti vyrai ir moterys tarpusavyje.

Taip pat iš to kyla ir lyčių lygybės klausimai. skirtingos kartos skirtingai supranta lyčių lygybę. Turbūt jau niekam nenuostabu, kad senesni žmonės moterį mato kaip namų šeimininkę, bei vaikų augintoją, o vyrą kaip išlaikytoją, bei pinigų uždirbėją. Tačiau kaip šiuolaikinius lyčiu santykius mato jauni vaikinai ir jaunos merginos? Šiame tyrime kaip tik tai ir bandysime išsiaiškinti. Tyrimo tikslas yra įvertinti ir palyginti kokiomis lyčių psichologijos temomis domisi vyriškos ir moteriškos lyties atstovai.

Apklausus reikiamą studentų skaičių, palyginsiu kiek panašios ir kiek skiriasi vaikinų ir merginų įvardintos temos. Taip pat apsvarstysiu ar pasirinktos temos atitinka lyčių stereotipus. Galiausiai išanalizuosiu visus gautus rezultatus ir pateiksiu savo nuomonę apie lyčių santykius šiuolaikinėje visuomenėje.

  • Psichologija Namų darbas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (949 žodžiai)
  • Vaida
  • Lyties paklaidos moksle
    10 - 8 balsai (-ų)
Lyties paklaidos moksle. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyties-paklaidos-moksle.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 12:03
×