Lytis ir seksualumas skaidrės


Lytis ir seksualumas. Moteriškumai, vyriškumai ir santykiai tarp lyčių. Įvadas Lyčių skirtybės Lyčių sociolizacija Lyčių. Įvadas. Tikslas atskleisti temą „Lytis ir seksualumas. Lyčių skirtybės. Sociologai skiria biologinę ir socialinę lytis. Lyčių socializacija. Lyčių sociolizacija reiškia lyties vaidmens mokymąsi padedant tokiems veiksniams kaip šeima ar žiniasklaida. Vykstant šiam procesui. Kai kurie sociologai mano, jog ir biologinė. Lyčių nelygybė. Lyčių nelygybė siejasi su skirtingais statusais. Santykiai tarp lyčių apibūdina asociatyviai sumodeliuotas vyrų ir moterų tarpusavio sąveikas visuomenėje. Pastaraisiais metais daugiau dėmesio skirta vyriškumui savivokai. Nors žmonių seksualumas turi akivaizdų biologinį pagrindą. Homoseksualumas. Dauguma pasaulio gyventojų yra heteroseksualūs. Kitokių žmonių istorija. Kai kurie žmonės jaučiasi gimę ne savo kūne. Janeen ir Davidas susitiko organizacijoje. Prostitucija reiškia seksualinį paslaugų teikimą už atlygį. Prostitucija. Išvados. Lyčių skirtybes lemia. Literatūra.


Lytis ir seksualumas.

Įvadas Lyčių skirtybės Lyčių sociolizacija Lyčių neligybė Seksualumas Homoseksualumas Kitų žmonių istorija Prostitucija Išvados Literatūra.

Sociologai skiria biologinę ir socialinę lytis. Biologinė lytis apibrėžia biologines vyrų ir moterų kūnų skirtybes, o socialinė lytis apibūdina psichologines, socialines bei kultūrines vyrų ir moterų skirtybes. Kai kurie žmonės teigia, jog vyrų ir moterų elgsenos skirtybės nulemtos genetiškai. Tačiau nėra jokių įtikinamų įrodymų, kurie leistu teigti esant biologinį lyčių skirtumų pagrindą. Taip pat sakoma, kad lyčiu skirtybes lemia ne biologija – jas kuria kultūra.

Lyčių sociolizacija reiškia lyties vaidmens mokymąsi padedant tokiems veiksniams kaip šeima ar žiniasklaida. Manoma, kad lytinė socializacija prasideda kūdikiui vos gimus. Vaikai mokosi ir šitaip įsisavina normas bei lūkesčius, kurie laikomi susijusiais su jų biologine lytimi. Šitaip jie prisiima „lyties vaidmenis“ ir juos lydinčius vyrų ir moterų identitetus (vyriškumus ir moteriškumus).

Vykstant šiam procesui , vaikų veiksmus reguliuoja teigiamos ir neigiamos sankcijos – socialiai taikomos prievartos priemonės, kurios atlygina už tam tikrą elgseną arba ją varžo. Pavyzdžiui, mažą berniuką galima paskatinti pagyrimu „Koks tu drąsus berniukas“ arba suvaržyti nepritarimu „berniukai nežaidžia su lėlėmis“.Šitoks teigiamas ar neigiamas spaudimas padeda berniukams i mergaitems išmokti ir priimti biologinės lyties vaidmenis, kurių iš jų ir laukiama.

  • MS PowerPoint 1217 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (968 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gina
  • Lytis ir seksualumas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Lytis ir seksualumas skaidrės. (2017 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/lytis-ir-seksualumas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 01:56
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo