Lytiškai plintančios ligos referatas


Lentelių sąrašas. Paveikslų sąrašas. Įvadas. Lytiniu keliu plintančios ligos. Lytinių ligų paplitimas Lietuvoje. Lytinių ligų paplitimas pagal apskritys Lietuvoje. Lytinių ligų paplitimas Lietuvoje pagal amžiaus grupės. Lytinių ligų užsikrėtimo būdų pasiskirstymas Lietuvoje. Priežastys sukeliančios živ infekciją. ŽIV infekcijos sukėlėjas. ŽIV infekcijos šaltinis. Ligos eiga. Živ rizikos faktoriai. Živ profilaktika. Nėštumas, gimdymas ir maitinimas krūtimi. Visuomenės sveikatos specialisto vaidmuo. Išvados. Literatūra ir internetiniai šaltiniai.

Tikslas: Atskleisti lytiniu keliu plintančių ligų priežastis, pasekmes ir galimas profilaktikos priemones.

Tyrimo objektas: Lytiniu keliu plintančios ligos.

Uždaviniai:

1. Išanalizuoti labiausiai paplitusias lytiniu keliu plintančias ligas.

2. Išanalizuoti lytinių ligų paplitimą Lietuvoje.

4.Išsiaiškinti ŽIV/AIDS rizikos faktorius;

5.Pateikti ŽIV/AIDS profilaktiką.

1.Lytiškai plintančiomis ligomis yra vadinama ligos, kurios perduodamos vieno asmens kitam lytinių santykių (sekso, mylėjimosi) metu. Kurios gali pažeisti tam tikrą organą, pavyzdžiui : šlapimo sistemos, pvz., šlapimo kanalą. Vienos iš dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios ligos tai : sifilis, hepatitai B ir C, bei labiausiai paplitusi ŽIV.

2.Lytinės ligos paplitusios visame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje. Lytiškai plintančios ligos neaplenkė ir Lietuvos. 2013 metais sergamumas sifiliu, chlamidiozė ir ŽIV infekcija padidėjo, gonorėja – sumažėjo, lyginant su 2012 metais. Daugiausia sergančių lytiškai plintančiomis ligomis buvo Vilniaus apskrityje, tai yra 2013 metais užregistruoti 66 atvejai.

3.Priežastis lemianti ŽIV/AIDS infekcijos užsikrėtimą yra infekcijos šaltinis – ŽIV užsikrėtęs žmogus. Didžiausia ŽIV koncentracija randama kraujyje, makšties išskyrose, spermoje, motinos piene. ŽIV užsikrečiama tiesiogiai į kraują, per gleivines ar pažeistą odą patekus ŽIV užkrėstų organizmo skysčių.

4.Rizikos faktoriai lemiantys ŽIV/ AIDS atsiradimą : lytiniai santykiai ( heteroseksualus, homoseksualus, oraliniai), kraujas (kraujo perpylimas, kontaktuojant su krauju, panaudojus užkrėstus švirkštus ir t.t.) ir perinataliniu būdu ( iš motinos- vaikui, gimdymo metu).

5.Šia infekcija galima užsikrėsti bet kur, todėl reikia saugotis. Profilaktinių priemonių pagalba galime išvengti ŽIV infekcijos, tačiau dar nėra sukurtos vakcinos kuri galėtų sustabdyti šią ligą. Profilaktika , kuri padeda išvengti ligos tai: vengti kontakto su krauju ir kitais kito žmogaus organizmo skysčiais, o taip pat saugus lytinis gyvenimas, kuriame svarbiausias dalykas yra – susilaikymas.

  • Microsoft Word 270 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3605 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Lytiškai plintančios ligos referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Lytiškai plintančios ligos referatas. (2015 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lytiskai-plintancios-ligos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:49
×