Lyts socialiniai lyčių santykiai


LYTIS. Socialiniai lyčių santykiai. Socialinė ir biologinė lytis. Biologiniai lyčių skirtumai. Biologinis lyčių elgsenos pagrindimas ir jo kritika. Socialinis lyčių elgsenos pagrindimas. Sociologinės lyčių teorijos lyčių vaidmenys ir socializacija. Sociologinės teorijos socialinis lyčių konstravimas. Socialiniai lyčių santykiai ir patriarchatas. Moterų padėtis darbo rinkoje. Feministiniai judėjimai.

Užslėptos, labiau rafinuotos moterų išnaudojimo ir kontrolės formos, anot radikaliųjų feminisčių, yra mados ir grožio standartai, tironiški motinystės, monogamijos, heteroseksualumo ir nuolankumo idealai, seksualinis priekabiavimas darbe, ginekologijos ir psichoterapijos praktikavimas, neatlyginamas ir nevertinamas darbas namie ir pan.

Radikalių feminisčių nuomone, patriarchatas yra universalus reiškinys, randamas visur ir su juo reikia kovoti. Kraštutinės radikaliosios feministės siūlo moterims atsiskirti nuo vyrų. Nuosaikesnės – skatinti moterų sąmoningumą, parodant joms ,,nusikalstamą vyro veiklą“ ir skatinant ją išgyvendinti.

Feminizmas paskatino atlikti tyrimus, susijusius su smurto prieš moterį naudojimu. Jie leido net tik atidžiau pažvelgti į smurtą šeimoje, seksualinį priekabiavimą darbe ir seksualinę prievartą, bet ir kovoti su šiais reiškiniais.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (2474 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aina
  • Lyts socialiniai lyčių santykiai
    10 - 4 balsai (-ų)
Lyts socialiniai lyčių santykiai. (2014 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lyts-socialiniai-lyciu-santykiai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:34
×