M. Martinaičio poezijai būdingas žemdirbiškos kultūros, archetipinio mąstymo aktualizavimas Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais


Tema Literatūra Potemė. Martinaičio poezijai būdingas žemdirbiškos kultūros , archetipinio mąstymo aktualizavimas. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.


Iš rinkinio ,,Kukučio baladės“ eileraštyje ,,Kvailas pavasaris“ matomi archetipinio mąstymo bruožai. Minimi metų laikai, rūpūžės, dievai, pelės ir kiti gyviai.

Trumpam prisiminus save vėl grįžtama prie gamtos.

Toliau seka kaip ir beveik kiekviename eileraštyje būdinga žemdirbiška kultūra. Nors apie agrarinę visuomenę užsimenama labai mažai, tačiau tai leidžia puikiai suprasti rašytojo mintis, kuriomis jis nulat prisiliečia prie senovinių Lietuvos žemių.

Na o paskutinioji strofa baigiasi ironizuotai kartu su grotesku.

Kitas eileraštis iš ,,Kukučio baladžių“ kuriame žemdirbystės temai skiriama net viena strofa - ,,Kaip Kukutis protą atgavo“.

Lyrinis subjektas ironiškai yra patenkintas gavęs ,,du sieksiu pievos“.

Kitose strofose taip pat užsimenama apie žemę, pievas, ir medžius. O taip pat skatina mąstyti apie tuometinę varganą Lietuvos padėtį.

Sekantis eileraštis, kuriame pagrindinės temos - žemdirbystė Lietuvoje, gamtos grožis ir nostalgija tėvynej - ,, Kukučio kelionė žemaičių plentu“ iš rinkinio ,,Toli nuo rugių“. Pirmoje strofoje lyrinis subjektas važiuodamas dairosi Lietuvos kraštuose ir jaučia ilgesį bei džiaugsmą tėvynės gamtai. Antroje strofoje taip pat ilgimasi savų kraštų. Lyrinis ,,aš“ tarsi pasimetęs:

Lyg apsalęs nuo tėvynės grožio ir meilės jai negali blaiviai mąstyti. Toliau seka Kukučio panašumų į Lietuvą ieškojimai. Tačiau paskutiniuose dvejuose posmeliuose aiškiai matoma žemdirbiška kultūra.

,,Kad ir kur iškeliautum,

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (939 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ingrida
  • M. Martinaičio poezijai būdingas žemdirbiškos kultūros, archetipinio mąstymo aktualizavimas Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais
    10 - 4 balsai (-ų)
M. Martinaičio poezijai būdingas žemdirbiškos kultūros, archetipinio mąstymo aktualizavimas Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais. (2016 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/m-martinaicio-poezijai-budingas-zemdirbiskos-kulturos-archetipinio-mastymo-aktualizavimas-savo-mintis-pagriskite-pavyzdziais.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:54
×