Mac os x operacinė sistema


Darbas su mac os. Mac os x + referatas. Operaciniu sistemu naujoves konspektas. Mac os referatas. Referatas mac os.

Mac os x operacinė sistema. Ivadas. Istorija. Mac os. Mac os x. Kas yra mac os x ? Unix-like sistema. Aparatinė ir programinė. Suderinamumas. Pagrindinės savybės. Finder. Dock. Spotlight. Exposé. Programinė įranga. Safari. Itunes. Ichat. Xcode. Programų paketai. Ilife. Iwork. Aperture. Final cut studio. Logic studio. Apple disk image. Išvados. Literatūra. Rodyklės. Dalykinė rodyklė. Paveikslų rodyklė. Lentelių rodyklė.

„Mac OS X“ pagrindas sukurtas ant ypač patikimos UNIX platformos, naudojamos pramoninio pajėgumo serveriuose. Ji padeda užtikrinti, kad dirbdamas kompiuteriu išvengsi sistemos gedimų ir menko produktyvumo.

Kadangi „Mac“ programinę įrangą ir patį „Mac“ kuria ir gamina ta pati įmonė, gauname suderintą sistemą, kurioje viskas tobulai veiks kartu. Pažangios operacinės sistemos technologijos išnaudoja visas 64 bitų kelių branduolių procesorių ir GPU galimybes, kad užtikrintų didžiausią įmanomą pajėgumą. Integruota kamera „iSight“ puikiai veikia su programine įranga „iChat“. Taigi vaizdo pokalbiui pradėti užtenka vieno spustelėjimo. „Mac“ turi „Multi-Touch trackpad“ manipuliatorių, kuris „atlieka“ gnybimą, bakstelėjimą ir kitus judesius. Ši operacinė sistema reaguoja į aparatinę įrangą, kad ilgiau veiktų akumuliatorius. Pvz., ji sulėtina standųjį diską, kai šis neaktyvus, sumaniai pati nusprendžia, ar užduočiai atlikti labiau tinka CPU ar GPU, ir automatiškai pritemdo ekraną, kai yra mažai šviesos.

Dock – ekrano dugnas (meniu), kuris duoda greitą prieigą prie jūsų programų ir failų. Paspaudus piktogramą atsidaro su ja susijusi programa, failas ar aplankalas. Atverstos (veikiančios) piktogramos yra parodytos su ryškiu tašku, kuris pasirodo žemiau piktogramos.

Spotlight – visos Mac OS X operacinės sistemos paieškos programa. Tai yra pasirinkimu pagrįsta paieškos sistema, kuri kuria visų aplankalų ir rinkmenų virtualius indeksus.

Spotlight taip pat siūlo greitą prieigą prie New Oxford American žodyno ir kalkuliatoriaus.

Exposé leidžia vartotojui skubiai nustatyti atidaryto lango vietą, ar paslėpti visus langus ir parodyti darbalaukį be reikalingumo spragtelėti per daugelį langų, kad surastų specifinį objektą.

All windows funkcija rodo visus atvirus ir nepaslėptus langus, sumažinus jų išvaizda taip, kad jie visi tilptu ekrane.

Application windows funkcija rodo visus atvirus ir unhidden langus šiuo metu aktyviai programai.

Desktop funkcija perkelia visus langus už ekrano rodimo ribų, suteikiant vartotojui aiškią prieigą prie darbastalio.

iTunes – media grotuvas, skirtas groti ir tvarkyti garso ir vaizdo failus, sukurtas Apple ir platinamas nemokamai Mac OS X ir Windows platformoms. iTunes suteikianti galimybę prisijungti prie tinklo parduotuvės iTunes Store, kuri leidžia pirkti bei nuomotis filmus. Taipat pradedant nuo 10 versijos i iTunes yra integruotas muzikos socialinis tinklas Ping.

iTunes yra suderinama su visais esamais iPod, iPhone, iPad ir Apple TV modeliais.

iChat – interneto pokalbių programa sukurta išskirtinai Mac OS X operaciniai sistemai.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 1862 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (2272 žodžiai)
  • Kolegija
  • Beatrix
  • Mac os x operacinė sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Mac os x operacinė sistema. (2012 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/mac-os-x-operacine-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:33
×