Maceinos studijos. Jobo drama


Jobo drama analize. Jobo knyga santrauka. Jobo istorija. Jobo drama konspektas. Jobo drama skaidres. Jobo drama interpretacija. Jobo dramos pabaiga. Jobo knyga analize. Maceina jobo drama referatas.

Jobo knyga. Jobo istorija yra labai paprasta. Arabijoje, huso šalyje gyveno dievobaimingas žmogus vardu jobas. Jis turėjo gausią šeimą ir dar gausesnių turtų. Jis gyveno laimingai, melsdamasis ir aukodamas už savo sūnus, duodamas žmonėms patarimų, eidamas teisėjo pareigas, globodamas našles ir vargšus. Bet štai vieną dieną pasirodė velnias viešpats akivaizdoje ir suabejojo religiniu jobo nuoširdumu. Velnias įtarė jobą, jog šis esąs dievobaimingas tik todėl, kad viešpats jį laiminąs ir padedąs jam susikurti gerą gyvenimą.

Jobo istorija yra labai paprasta. Bet tegu tik dievas atitrauktų savo ranką, ir jobas imtų piktžodžiauti jam į akis. Dievas, žinoma, nepatikėjo velnio žodžiams, tačiau sutiko jobą išmėginti. Jis atidavė jobo turtą į velnio rankas, ir šis jį sunaikino per keletą valandų. Jobas pasiliko plikas, kaip ir išeidamas iš motinos įsčios. Tačiau jis nepiktžodžiavo. Jis tiek tepasakė: viešpats davė, viešpats atėmė; tebūna palaimintas viešpaties vardas (1, 21).

Tačiau velnias nenusileido. Jis vėl grįžo pas dievą, vėl kartojo tas pačias abejones ir išsiderėjo iš dievo sutikimą šį sykį sunaikinti jobo kūną. Gavęs viešpaties leidimą, velnias apleido jobą bjauriausiomis votimis nuo kojų padų ligi viršugalvio. Negalėdamas dėl ligos pasilikti tarp žmonių, jis persikėlė į atmatų krūvą už savo miesto ir ten apsigyveno.

Jobo trys draugai, sužinoję apie jį ištikusias nelaimes, atvyko jo paguosti, ir, apsibarstę galvas pelenais, visą savaitę sėdėjo šalia nelaimingojo netardami nė žodžio. Po šios ilgos tylos jobas pakilo, atvėrė savo burną, prakeikė savo gimimo dieną ir pradėjo ilgą pokalbį su savo draugais, kuris išsivystė į aštrų ginčą. Jobo draugai norėjo atsakyti į klausimą, kodėl jis kenčia. Jie norėjo jam įrodyti, kad jo nelaimės ir kančios yra jo nuodėmių pasėka. Bet jobas negalėjo rasti savyje kaltės ir todėl nesutiko su savo guodėjų pažiūra. Po keletą kartų jis atsakinėjo į savo draugų kalbas, jas griaudamas ir kritikuodamas. Beveik visą jobo knygą, išskyrus įvadą ir pabaigą, kaip tik ir sudaro jobo ginčas su savo draugais, ginčas aitrus, nes tai yra nekalto žmogaus gynimasis.

įsibėgėjusį ir natūralios atomazgos nerandantį ginčą nutraukė pats dievas. Išgirdęs dievo balsą ir išklausęs visą ilgą jo kalbą, jobas apgailestavo savo norą šaukti viešpatį į teismą, atšaukė savo žodžius ir pažadėjo juos apgailėti. Dievas atleido jobui, papeikė jo draugus, nes jie kalbėję netiesą, išgydė jobą ir grąžino jam turto dvigubai tiek, kiek anksčiau buvo turėjęs. Po visų šių nelaimių jobas gyveno dar šimtą keturiasdešimt metų ir mirė prisisotinęs savo amžiumi. Toks yra jobo knygos suglaustas turinys.

Kokios prasmės turi jobo knyga? Daugelis ją laiko didaktine, vadinasi, turinčia paskirtį pamokyti žmones kantrumo, pasitikėjimo dievu, nuolankumo ir kitų jobo asmenyje besireiškiančių dorybių. Ne vienas taip pat šią knygą laiko istorine, vadinasi, turinčia tokio pat tikrumo, kaip mozės, karalių, ar makabiejų knygos.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (4701 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skirgaila
  • Maceinos studijos. Jobo drama
    10 - 1 balsai (-ų)
Maceinos studijos. Jobo drama. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/maceinos-studijos-jobo-drama.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 03:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo