Mada, identitetas ir socialinis pokytis


Mada , identitetas ir socialinis pokytis. Mados teorijos. Klasių kultūros ir simbolinės ribos. Žodžių paaiškinimas Artefaktas. Socialinis identitetas.


Apranga vaidina pagrindinį vaidmenį socialiniame žmogaus gyvenime, nes tai vienas iš labiausių matomų vartojamų formų.

Apranga, tai yra vienas iš labiausiai matomų žymeklių žmonių socialinio statuso ir lyties, kaip simbolinės ribos, sienos tarp skirtingų žmonių. Drabužiai parodo, kaip žmonės skirtingose erose, amžiuose parodydavo savo socialini statusą ir atskirdavo savo socialines ribas. Tam tikros detalės, leisdavo suprasti vienas kitam iš kokio socialinio status esi, kaip pvz. skrybėlė buvo ypač svarbi detalė.

Šimtmečiais uniformos buvo naudojamos parodyti socialinę žmogaus grupę,, kaip pvz. armija, policija ar religija (Joseph 1986).

Socialiniai psichologai (Kaiser, Freeman and Chandler 1993) akcentuoja, kad žmonės priskiria didelį vaidmenį savo „mylimiems“ drabužiams, jie teikia galimybę išreikšti save, taip pat ir pateikti save.

Socialiniai mokslininkai neapibrėžia galutinai, kaip žmonės formuoja savo socialinį identitetą šiuolaikinėje visuomenėje.

Šioje knygoje autorius analizuos madą ir apsirengimo stilius 19 amžiuje industriniame ir šiuolaikinėse post-industrijose visuomenėse, pateikiant pavydžius nuo Prancūzijos, Amerikos ir Anglijos.

Vėlyvuosiuose viduramžiuose Europoje pradėjo drabužiai keistis į tokius, kurie žinomi šiandien. Beformius drabužius pradėjo keisti į liemenuoti korsetai, kurie kilo būtent iš karalių ir aukštesnių klasių madų. Kai kuriose šalyse įstatymai apibrėždavo tam tikras medžiagos ir ornamentų tipus , kurie būtų naudojami skirtingose socialinėse klasėse (Hurslock 1965 ). Socialinė struktūra reikalauja nešioti drabužius, kurie apibrėžtų socialines ribas ir atskirtų socialines klases, taip pat atskirtų lyties ribas.

Ypač mada išryškėjo 19 amžiuje, kai buvo didelis skirtumas tarp turtingųjų, vidurinės klasės ir vargšų. Vyravo amatininkų (vyrų) ir tarnaičių (moterų) stilius.

Netgi 19 amžiuje drabužiai parodydavo svarbiausią darbininkų klasės šeimos turtą. Pvz. Prancūzijoje darbininkų klasės vyras turėdavo vieną kostiumą ir jį vilkėdavo tik svarbiomis progomis, kaip vestuvėms, laidotuvėms ir t.t. Moterys darbininkų klasės, taip pat saugodavo savo sukneles ir korsetus, nes jas turėdavo po vieną vienetą ir visam gyvenimui. 19 amžiaus pabaigoje drabužiai pradėjo pigti ir tapo prieinami darbininkų klasės žmonėms.

  • Dizainas Analizė
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1655 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mari
  • Mada, identitetas ir socialinis pokytis
    10 - 3 balsai (-ų)
Mada, identitetas ir socialinis pokytis. (2016 m. Liepos 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/mada-identitetas-ir-socialinis-pokytis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:54
×