Mados istorija Kaip moterys pradėjo nešioti kelnes


Kada moteris pradejo nesioti kelnias. Moterys eme nesiot kelnes.

Iš mados istorijos vyriškų kelnių kelias į moterų garderobą. Referato tikslas. Trumpa kelnių istorija. Kelnės tapo populiarios tik dėl arklių. Kelnės ir moterys. „ Mėlynųjų kojinių draugija “. Holivudo įtaka kelnių populiarinimui tarp moterų. Marlene Dietrich. Katharine Hepburn. Sarah Bernhardt. Greta Garbo. Moteriškos kelnės įžymiųjų dizainerių kolekcijose. André Courrèges. Yves Saint Laurent. Giorgio Armani. Coco Chanel. Levi Strauss.

Šiais laikais jau nieko nebestebina moteris, dėvinti kelnes. Juk tai vienas praktiškiausių ir patogiausių drabužių, be kurio savęs neįsivaizduoja nė viena šiuolaikinė, veikli moteris. Kelnės tinka ir darbe, ir leidžiant vakarą prabangiame renginyje, ir ilsintis gamtoje, ir sportuojant, ir prireikus trumpam nubėgti į parduotuvę. Kelnės moters spintoje atrodo taip natūraliai, kad neįmanoma įsivaizduoti, jog kažkada galėjo būti kitaip.

Dilemą „ką rengtis?“ beveik kasdien sprendžia daugelis moterų. Kelnes ar sijoną? Deja, gyvenimo būdas ir tempas priverčia mesti į šalį sijonus ir pasirinkti kelnes. O pastarųjų kiekvienos moters spintoje galima rasti ne vieną porą. Tai džinsai, kostiuminės, elegantiškos ir skirtos kasdieniniam dėvėjimui, žieminės ir vasarinės, vienspalvės, raštuotos ar įvairiais ornamentais išmargintos, siauros ir plačios, ilgos ir trumpos kelnės. Dizainerių dėka vyrauja be galo didelis pasirinkimas. Darosi sunku patikėti, kad moteris dėvėti kelnes pradėjo tik XX amžiuje.

Taigi, šio referato tikslas - išsiaiškinti, kaip šis, kelis kartus patogesnis už žemę šluojantį, iškietintą sijoną ar suknelę su korsetu, drabužis atsirado moters aprangoje ir kaip jis keitėsi istorijos vingiuose.

I. TRUMPA KELNIŲ ISTORIJA

Konektikuto universiteto (JAV) evoliucinės biologijos žinovas P. Turchinas tvirtina, kad Akivaizdu, kad joti ant arklio dėvint tuniką, kimono, kiltą, sijoną ar kita yra tikrai nepatogu.

Japonijoje, kur tradicinė apranga yra kimono, samurajai dėvėjo tik plačias kelnes. Lygumų indėnai Šiaurės Amerikoje, iki susipažįstant su europiečiais ir jų atsigabentais arkliais, vilkėjo sijonus. Romos kariai užsiropštė ant arklių ir pradėjo mūvėti kelnes I mūsų eros a., po to, kai juos kelis kartus sutriuškino „kelnėti“ Hanibalo raitininkai.

II. KELNĖS IR MOTERYS

Vėliau tokia nuostata ėmė švelnėti ir moterys ėmė dėvėti šį drabužį dirbdamos pramonėje arba namų ruošos darbus. Tačiau ir tada neapsieita be skandalų. Vienas iš jų kilo dar karalienės Viktorijos (1819-1901) laikais. Visuomenė buvo pasipiktinusi dėl to, jog moterys skolindavosi šį patogų rūbą iš vyrų sunkiam darbui anglies kasyklose. Dėl visuomenės nepritarimo tokiai dirbančios moters aprangai, tuometinės moterys ėmė dėvėti tiek vyrišką, tiek moterišką drabužį vienu metu. Sijonas pridengdavo visuomenės nepasitenkinimą keliantį apdarą, o dirbant būdavo pakeliamas į viršų ir užrišamas ties liemeniu. Žinoma, tuo metu moterys ir vyrai dėvėjo beveik arba visai identiškas kelnes, kadangi moterims šis rūbas buvo reikalingas tik dirbant.

Moterų kasdienį gyvenimą ir aprangą dramatiškai pakeitė karai. Vykstant Pirmajam bei Antrajam pasauliniams karams moterys turėjo dirbti ir už kariaujančius vyrus. Be to, gamyklos siūlė didesnę algą nei galėjo gauti namų darbininkė. Savanoriškas darbas Raudonajame Kryžiuje ir slaugytojų darbas buvo lygiai taip pat svarbus tautai. Taigi, trečdalis moterų dirbo ne namuose, o dažnai – srityse, kuriose anksčiau dominavo vyrai - fabrikuose ar fermose. Todėl joms buvo reikalinga praktiška, patogi ir judesių nevaržanti apranga: dirbdama vyriškose pareigose moteris jau privalėjo dėvėti ir vyriškas kelnes.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2611 žodžiai)
  • Jolanta
  • Mados istorija Kaip moterys pradėjo nešioti kelnes
    10 - 3 balsai (-ų)
Mados istorija Kaip moterys pradėjo nešioti kelnes. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/mados-istorija-kaip-moterys-pradejo-nesioti-kelnes.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 12:25
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo