Mados istorija


Aštuntasis dešimtmetis pasižymėjo laikinumu, tai buvo staigus perėjimas į įvaizdžio laisvę, savęs išreiškimą. Išpopuliarėjo toks stilius, kaip “hipiai”, kurie propagavo taiką, meilę, laisvę savo mintims ir veiksmams. Hipių judėjimas įtakojo tokias kūrybines industrijas kaip kinas, muzika, mada. Aprašyti neįmanoma, kiek pakitimų pasaulyje su šiuo judėjimu įvyko. Turbūt didžiausią įtaką hipiai turėjo muzikos industrijoje nuo trankios muzikos iki švelnių melodijų, daugiausia dainuojama buvo apie meilę, taiką, karą. Pagrindinis grupės “The Beatles” vokalistas John Lennon taip pat prisidėjo prie hipių judėjimo sklaidos, ilgainiui ir visa grupė tapo šio judėjimo simboliu.

1980ųjų laikotarpiu išryškėja tokios subkultūros kaip rokas, punk’as, heavy metal stilius, rap ir hip hop. Šiais laikais paminėjus tokias sąvokas, turbūt kiekvienam kyla asociacijos su muzika, taigi galima teigti, kad muzikos industriją šios subkultūros įtakojo labiausiai. Didžiausią perversmą muzikos industrijoje padarė video klipų integravimasis ir MTV kanalo transliavimas. Iš pat pradžių video klipams nebuvo skiriamas didelis biudžetas, tačiau su laiku vis labiau buvo orientuojamasi į video kokybę. Michael Jackson’o klipas “Thriller” atnešė jo muzikiniam albumui didžiausią pasisekimą-jis buvo geriausiai parduodamas jo albumas.

Neminint pasikeitimų ir naujų technologijų pritaikymo, kino industrija prasipletė įvairių kino žanrų pagalba. Populiariausi to laikmečio žanrai buvo blockbusters (Star Wars, Return of the Jedi...), moksliniai (Mad Max 2, Escape from New York...), siaubo filmai (The Shining, The Evil Dead, ...), veiksmo filmai, kurie buvo populiarinami tokių aktorių kaip Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Chuck Norris, Bruce Willis. (Rocky, Rambo, Predator, Die hard...)

  • Menai Namų darbas
  • Microsoft Word 141 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (330 žodžiai)
  • Gabriele
  • Mados istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Mados istorija. (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/mados-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:41
×