MagicDraw UML


Anotacija. Santrumpų sąrašas. Iliustracijų sąrašas. Įvadas. UML modeliavimo įrankio analitinė dalis. UML ir susijusių standartų analizė. UML standartas. UML taikymas. OCL standartas. Egzistuojančių UML modeliavimo įrankių analizė. UML modeliavimo įrankiai. Magicdraw uml. Rational Software Architect. Enterprise Architect. Together. Visual Paradigm. Įrankių vertinimo kriterijai. Verslo galimybės. Projektavimo metodologijos ir technologijų analizė. Tiesioginė inžinerija. Xml. Projektinė dalis. Sistemos funkciniai reikalavimai. Redaktoriaus funkciniai reikalavimai. Sistemos vartotojui teikiami panaudos atvejai. UML įskiepio funkciniai reikalavimai. Sistemos architektūros pateikimas. Architektūros tikslai ir apribojimai. Sistemos statinis vaizdas. Architektūros kokybė. Išvados. Literatūra.

Šio darbo tikslas yra sukurti UML modeliavimo įrankį, palaikantį OCL apribojimus, ir ištirti UML ir OCL kombinacijos taikymo galimybes. Projekto vystymo eigoje atsirado poreikis generuoti didelius klasių kiekius, todėl pats darbas vystytas dinaminių klasių bibliotekų generavimo tyrimo linkme. Darbe validavimui pritaikyta OCL išraiškų ir apribojimų kalba.

Dokumente apžvelgėme UML modeliavimo įrankių rinką, inžinerijai svarbias jų savybes. Aprašėme UML redaktoriaus kūrimo procesą, bei specifines ir technines proceso subtilybes. Dokumente pateikėme architektūrinius sprendimus, kurie buvo priimti projektuojant sistemą. Taip pat buvo pateikti generuotos ir kompiliuotos klasių bibliotekų palyginimo rezultatai dviejuose skirtingose testavimo aplinkose.

aprašyti saugams (Guards) pereinant tarp būsenų ar veiklų;

Tiesioginė inžinerija – kodo generavimas iš UML modelių bent populiariausioms programavimo kalboms, tokioms kaip Java, C++, C#, šiuolaikiniuose modeliavimo įrankiuose yra būtinybė. Paketų, komponentų, klasių, atributų it operacijų šablonų generavimas taupo sistemos kūrėjų laiką.

Dokumentavimo galimybės – UML standartuose numatyta galimybė bet kokio tipo elementus susieti su komentarais, tačiau šiuolaikiškų UML įrankių kūrėjai jas dar labiau išplečia suteikdami galimybę kurti specifinius elementų aprašus. Šių aprašų informacija praverčia generuojant kodą, arba specifines ataskaitas.

Šiai dienai yra sukurta dešimtys mokamų ir nemokamų UML modeliavimo įrankių, todėl verslo galimybės šioje rinkoje pakankamai ribotos. Dauguma įrankių be UML palaiko ir kitokius modeliavimo standartus bei notacijas. Naujo komercinio bendros paskirties UML įrankio pateikimas rinkai nieko nenustebintų ir nesudomintų. Norint gauti finansinės naudos reiktų įrankį papildyti naujomis savybėmis, kurių kiti įrankiai neturi. Deja numatyti kokių papildomų naujų funkcijų gali pageidauti vartotojas, neskyrus tam papildomų lėšų, nėra lengva.

Vienas iš įrankio privalumų tas, kad jis realizuotas .NET karkaso pagalba, todėl gali pilnai išnaudoti .NET teikiamas galimybes, tokias kaip .NET ansamblių (angl. assembly) refleksija. Dauguma UML įrankių parašyti Java arba C++. Patobulinus redaktorių yra reali, bet maža tikimybė, kad atsirastų norinčių jį įsigyti.

Tai bendros paskirties duomenų struktūrų bei jų turinio aprašymo kalba. Pagrindinė XML paskirtis yra užtikrinti lengvesni apsikeitimą duomenimis tarp skirtingų sistemų. XML dokumentas sudarytas iš elementų, kurie visada turi vardą ir gali turėti neribotą kiekį atributų. Elemento viduje gali būti įsuptas tekstas, arba kiti, jam priklausantys, elementai. Viena pagrindinių XML privalumų yra tai, kad XML informaciją saugo žmogui lengvai suprantamu tekstiniu formatu. Projekte XML naudojamas konfigūracijos saugojimui.

Pašalinti modelio elementą – naudotojas gali pašalinti bet kurį, išskyrus aukščiausio lygio, modelio elementą. Šalinant elementą, rekursiškai panaikinami ir visi jame laikomi elementai ir su juo susiję ryšiai. Kartu pašalinami ir modelio elementus diagramose atvaizduojantys elementai.

Redaguoti modelio elemento savybes – sistema užtikrina modelio elementų savybių redagavimą.

Diagramos sandara interpretuojama kaip grafas t.y. yra sudaryta iš viršūnių ir briaunų. Šis panaudos atvejis realizuojamas per šias konkrečias realizacijas:

Susieti diagramos viršūnes briauna – pasirinkęs pageidaujamą ryšio elementą ir nurodęs pageidaujamas sujungti viršūnes vartotojas gali susieti diagramos viršūnes briauna.

Nuosekliai pažymėti diagramos viršūnes – diagramos viršūnių susiejimo briaunomis funkcijai realizuoti reikalinga nuoseklaus diagramos viršūnių pažymėjimo funkcija. Projekto valdiklių realizacija gali riboti konkrečių briaunų ir viršūnių sujungimą.

  • Microsoft Word 570 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3148 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • MagicDraw UML
    10 - 2 balsai (-ų)
MagicDraw UML. (2016 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/magicdraw-uml.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:44
×