Magistralės


Šynų formuotuvas. Magistrales veikimo principas. Isa magistralė. Adc veikimas. Kaip dešifruoti adresa daq plosteje. Duomenu magistrales. Išplėtimo magistralė isa. Išplėtimo magistralės.

Isa magistralės signalai. Kokie isa magistralės signalai yra būtini, projektuojant daq įvedimo/išvedimo plokštę? I/o adresų žemėlapis standartiniams pk įtaisams. Adc/dac veikimo principas. Kodėl reikalinga/nereikalinga išrinkimo/saugojimo schema? 8255 veikimas ir programavimas (0 režimas). Daq plokštė: kaip dešifruoti adresą? (adreso dešifravimo bloko struktūra). Kas t. Y. Kanalinis siųstuvas/imtuvas (trijų būsenų šynų formuotuvas), jo paskirtis? (pvz. K580ba86, k80ba87). Signalai, kuriuos reikia paversti kodu, aprašomi tokiomis analitinėmis išraiškomis. Kas t. Y. Signalo kvantavimas? Ką reikia žinoti apie diskretizuojamą signalą? (kokias signalo charakteristikas? ) 12 skilčių dac keitiklio atraminė įtampa 10. 24 v. Kokia bus jo išėjime analoginė įtampa, jeigu paduotas kodas 100000000001? Kokia 8 (16) skilčių adc keitiklio, kurio atraminė įtampa 10 v, jauniausios skilties vertė voltais? Sensorių sujungimas su adc keitikliais: techninės problemos, reikalavimai, tikslumo klausimai, impedansų suderinamumas. Kam reikalingas išorinis kondensatorius s/h schemai? Kaip parinkti kondensatoriaus talpą s/h schemai? (pagrįskite).

Isa magistralės signalai: data–linijos sudaro dvikryptę duomenų magistralę. Magistralėje duomenys perduodami dvipusiu kaupikliu, kuris tik tam tikrais laiko tarpais perduoda paruoštus duomenis. Address–fiksuojamos magistralės linijos žymi adresą. Naudojamos atminties ląstelių ir i/o įtaisams išrinkti. Ale leidimas užfiksuoti adresą, Adresų linijų strobavimo signalas. Jo neigiamas frontas reiškia, kad adresas sa0-sa19 ir la17-la23 linijose tikras. Aen– adreso leidimas. Naudojamas dma režime, informuodamas visus įtaisus, kad vykdomas tiesioginio kreipimosi į atmintį ciklas. Suformuojamas lygiagrečiai su adresu. I/o ch rd (i/o kanalo pasiruošimas mainams). Signalą valdo i/o įtaisas arba atmintis, jeigu įtaisas yra lėtas. I/o ch ck i/o kanalo patikrinimas. Signalą formuoja i/o įtaisas ar atmintis, informuodamas, kad įvyko klaida signalas iššaukia nemaskuojamą pertraukimą. Reset drv naudojamas nustatyti į pradinę būseną visus magistralės įtaisus. Signalą formuoja cpu, įjungiant sistemą, sutrikus maitinimui arba nuspaudus kompiuterio reset mygtuką. Drq1-drq7– tiesioginio kreipimosi į atmintį reikalavimo signalai. Dack0-dack7– dma reikalavimo suteikimo patvirtinimo signalai, generuojami kaip atsakas į atitinkamą drq, jei tiesioginis kreipimasis į atmintį įtaisui leidžiamas. Osc – nesinchronizuotas su sysclk kvarcinio generatoriaus dažnis, dažniausiai apie 8-20 mhz. Išplėtimo plokštės gali naudoti kaip taktinį signalą, nes jo dažnis vienodas visiems kompiuteriams su isa magistrale. Sysclk– sistemos taktas.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (835 žodžiai)
  • Gintarė
  • Magistralės
    10 - 1 balsai (-ų)
Magistralės. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/magistrales.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 27 d. 16:39
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo