Magminės uolienos projektas


Geologijos savarankiškas darbas Magminės uolienos. Marius Merfeldas NT. Darbo tikslas. Įgyti bendrųjų žinių apie uolienas. Uoliena – kristalinis, iš dalies kristalinis arba nekristalinis agregatas. Uoliena. Uolienų tipai. Uolienos pagal jų kilmę (genezę) yra trijų tipų magminės (erupcinės) nuosėdinės, metamorfinės. Magma. Magminės uolienos susidaro iš auštančios ir stingstančios magmos. Magminės uolienos skirstomos pagal jų genezę, cheminę ir mineralinę sudėtį. Magminių uolienų charakteristika. Pagal genezę skirstomi. Pagal cheminę sudėtį magminės uolienos skirstomos remiantis silicio dioksido kiekiu (SiO2) uolienoje. Magminė uoliena. Pagal mineralinę sudėtį magminės uolienos skiriamos į kelias grupes Vulkaninės piroklastinės uolienos. Ultramafitai Čarnokitoidai Vulkaninės efuzinės uolienos Magnezingos vulkaninės uolienos Nesilikatinės magminės uolienos. Magminių uolienų pavyzdžiai. Granitas. Magminių uolienų panaudojimas. Magminės uolienos yra atsparios ir tvirtos. Magminių uolienų radimo vietos. Magminės uolienos dažniausia randamos Kanadoje. Ugnikalnio išsiveržimo vieta. Išvados. Uoliena – tai kristalinis, iš dalies kristalinis arba nekristalinis agregatas. Informaciniai šaltiniai.


Uolienos pagal jų kilmę (genezę) yra trijų tipų: magminės (erupcinės) nuosėdinės, metamorfinės.

Ultramafitai; Čarnokitoidai; Vulkaninės efuzinės uolienos; Magnezingos vulkaninės uolienos; Nesilikatinės magminės uolienos;.

Magminės uolienos yra atsparios ir tvirtos, todėl jos naudojamos pastatų pamatų pagrindams; Iš jų gaminamos įvairios statybinės medžiagos; Magminės uolienos naudojamos apdailai;.

Magminės uolienos dažniausia randamos Kanadoje, Kolumbijoje, Rusijoj Suomijoj, Švedijoj ir kitose šalyse, o taip pat ugnikalnių išsiveržimo vietose.

  • MS PowerPoint 2340 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (360 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marius
  • Magminės uolienos projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Magminės uolienos projektas. (2019 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/magmines-uolienos-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 07:14
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo