Magnetas skaidrės


Magnetas. Sveiki! Jūs jau žinote, koks prietaisas padeda nepaklysti keliautojams miške. Kompasą sudaro ant ašies laisvai besisukantis MAGNETAS. Tik iš pradžių susitarkime. Kol skaitysite užduotis ir galvosite. Prieš 2000 m. senovės graikai atkreipė dėmesį į ypatingus akmenukus. Magnetitai. Magnetitai, tai – gamtinė medžiaga, kurioje yra. Geležies. Kai kurie metalai, pabuvę arti magnetito. Magnetais. Kokių formų būna magnetai? Pasagiškasis. Magnetai – kūnai, galintys gerai traukti. Geležinius ir plieninius daiktus. Pelytė pametė grūduose adatą. Kas padėtų ją surasti? Uoslė. Ar pavyktų adatą ištraukti su magnetu iš vandens stiklinės? Taip. Kur susidaro stipriausios magnetinės jėgos? Magneto viduryje. Šie priešingi magneto galai vadinami. Magneto poliais. Magnetiniai poliai – magneto vietos, kurios metalinius daiktus traukia. Silpniausiai. Kaip vadinami magneto poliai? Šiaurinis. Įtvirtinkime. Kokius polius turi magnetai ? Šiaurinį ir vakarinį polius. Ar skirtingi poliai vienas kitą traukia? Ne. Du šiauriniai poliai arba du pietiniai poliai vienas kitą. Stumia. Magneto poliai dažniausiai spalvinami. Raudona ir mėlyna spalva. Kartais ant magneto polių užrašomos angliškos raidės, kokios? N (Nord - šiaurė) S (South - pietūs). Nuspalvink magneto šiaurinį polių (N). N. Nuspalvink magneto pietinį polių (S). Žemė taip pat turi šiaurės ir pietų polius. Taip, Žemė yra milžiniškas magnetas. Ant magneto esančią laisvai besisukiojančią kompaso rodyklę veikia ŽEMĖS MAGNETINIS LAUKAS. Svarbu! Tai įdomu! Mokslininkai jau senokai. Žemė apvali. Kodėl nuo jos nekrenta daiktai? Žemė traukia visus aplinkinius daiktus. Magnetų jėgą galima jausti per. Kelių cm nuotolį. Kaip magnetas pritraukia geležinius daiktus per atstumą? Aplink kiekvieną magnetą yra magnetinis laukas. Kaip atliekami tokie triukai? Magas laiko po skraiste magnetą. Pažymėk daiktus, kuriuos magnetas pritrauks? Kaip manote, ar magnetų yra elektros prietaisų viduje? Ar magnetai naudojami gaminant elektrą? Įsivertink, ar supratai, kas yra magnetas? Šaltiniai.


Sveiki! Jūs jau žinote, koks prietaisas padeda nepaklysti keliautojams miške, alpinistams kalnuose, nenukrypti nuo kelio laivams jūroje. Tai kompasas! O ar žinote, kodėl kompaso rodyklė visada pasisuka į šiaurę?

Kompasą sudaro ant ašies laisvai besisukantis MAGNETAS. Šiandien sužinokime, kas yra magnetas? Kokios jo savybės? Ir kodėl kompaso rodyklė visada būna pasisukusi į šiaurę?

Prieš 2000 m. senovės graikai atkreipė dėmesį į ypatingus akmenukus, kurie traukia metalus. Tie reti akmenys buvo:.

Ar pavyktų adatą ištraukti su magnetu iš vandens stiklinės?

Magnetiniai poliai – magneto vietos, kurios metalinius daiktus traukia:.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 3195 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (578 žodžiai)
  • Mokykla
  • Povilas
  • Magnetas skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Magnetas skaidrės. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/magnetas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:00
×