Magnetinis laukas formulės


Toroido magnetinis laukas. Krūvininkų judėjimas magnetiniame lauke. Magnetinio srauto formule. Magnetine indukcija formule. Magnetinio lauko formule. Solenoido ir toroido magnetinis laukas. Magnetinis srautas formulė. Magnetinio lauko indukcijos modulis. Magnetinės indukcijos modulis. Fizika uzdaviniu sprendimas elektromagnetizmas elektronas lygiagreciam magnetiniam lauke.

Magnetinė indukcija. Magnetinės indukcijos linijos. Bio ir savaro dėsnis. Magnetinio lauko stiprumas. Tiesinės srovės magnetinis laukas. Magnetinio lauko sūkuriškumas. Pilnutinės srovės dėsnis. Solenoido ir toroido magnetinis laukas. Magnetinis srautas. Gauso teorema magnetiniam laukui. Ampero jėga ir dėsnis. Magnetinių jėgų momentas brėžinys. Srovės rėmelio energija. Lorenco jėga. Krūvininko judėjimas magnetiniame lauke. Masių spektroskopija. Holo reiškinys. Dalelių greitintuvai. Skirstomi į elektronų, protonų ir jonų greitintuvus. Pagal dalelių judėjimo trajektoriją skiriami tiesiniai ir cikliniai. Ciklotronas. Fazotronas. Sinchrotronas. Sinchrofazotronas.

Magnetinio lauko gebėjimą veikti laidininką, kuriuo teka elektros srovė apibūdina vektorinis dydis magnetinė indukcija.

Indukcijos vektoriaus modulis lygus maksimalaus jėgų momento m, kuriuo magnetinis laukas veikia rėmelius, ir tai kreivės, kurių liestinės sutampa kiekviename taške su vektoriaus kryptimi. Magnetinės indukcijos linijos visada yra elektros srovė tekėdama sukuria magnetinį lauką, kurio mamagnetinė indukcija priklauso nuo medžiagos savybių tai yra nuo medžiagos magnetinės skvarbos m. Todėl įvedamas kitas dydis, nepriklausantis nuo mea1 ir a2 – integravimo rėžiai, prikldėl to, kad magnetinio lauko cirkuliacija ¹0jeigu magnetinį lauką kuria kelios elektros srovės, tai atstojamoji magnetinio lauko indukcija yra visų magnetinių laukų indukcijų suma.

Nuolatinių elektros srovių kuriamo magnetinio lauko indukcijos vektoriaus cirkuliacija uždab atkarpoje vektorius b lygiagretus dl vektoriui, todėl pirmo integralo vertė yra bl. Atkarpoje bc ir ad – vektorius b statmenas dl vektoriui, todėl ir integralai lygūs. Trečias ikadangi magnetinės indukcijos linijos yra uždaros kreivės, tai kiekviena įėjusi pro paviršių, pro ši jėga vadinama ampero jėga. Kai vektorius dl ir vektorius b yra statmeni ji yra didžiausia, kai lygiagretūs, lygi.

Ampero dėsnis. lygiagrečių laidų, kuriais teka srovės, kiekvieną metrą veikianti jėga yra tiesiogiai proporcinga srsrovės rėmelis turijudantys krūvininkai išoriniame elektriniame lauke kuria aplink save magnetinį lauką. Todėl išorinis magnetinis laukas taip pat veikia krūvininką. Todėl krūvininką elektromagnetiniame lauke veiks abi jėgos – ir magnetinė ,išilgai magnetinės indukcijos, kai krūvininko greičio vektorius lygiagretus magnetinės indukcijos vektoriui (v?B), magnetinė jėga=0, vektorius fm=0, todėl krūvininkas juda tiesiai ir greičio nekeičia.

Jeigu juda statmenai (v^b), tada lorenco jėga didžiausia fm=q0vb, krūvininkas juda apskritimu, jam sviršutinę pluoštelio dalį sudaro greičiausi jonai – jų judėjimo trajektorijos spindulys didžiausias. Apatinę – lėčiausi, spindulys –laidininku teka elektros srovė, jam statmenas yra magnetinis laukas. Dėl lorenco jėgos krūvininskirstomi į elektronų, protonų ir jonų greitintuvus. Ciklotronas. Fazotronas. Sinchrotronas. Sinchrofazotronas.

  • Fizika Konspektas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (645 žodžiai)
  • Magnetinis laukas formulės
    8 - 1 balsai (-ų)
Magnetinis laukas formulės. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/magnetinis-laukas-formules.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:59
×