Magneto – optinių ir analogiškų diskinių įrenginių lyginamoji analizė


Optiniai irenginiai referatas. Diskeliuose telpa. Optiniai diskeliai.

Magneto – optinių ir analogiškų diskinių įrenginių lyginamoji analizė. Įvadas. Wmra. Magneto-optinių įrenginių privalumai. Patogumas. Neribota talpa. Patikimumas. Geriausios mo įrenginių gamintojos“fujitsu” ir “maxoptix” . Įvairių mo įrenginių svarbiausi parametrai.

Magneto-optinius diskus daugiausiai naudoja grafikos ir dizaino studijos, leidyklos ir reklamos agentūros. Šiaip verslo biuruose tokių įrenginių retokai pasitaiko. Magneto-optiniai įrenginiai Lietuvoje nėra populiarūs.

Magneto-optiniai įrenginiai yra plačiai naudojami daugelyje sričių: didelių duomenų bazių archyvavimui ir kopijavimui, leidiniu (žurnalu, laikraščių, knygų ir panašiai) saugojimui ir pernešimui i kitus kompiuterius, didelio skenuotų vaizdų kiekio (arba dideles apimties) saugojimui, garso ir vaizdo įrašams, dažnai keičiamų didesnes apimties duomenų (arba bazių) pateikimui internete, panaudojimui radijo stotyse ir telefono ryšiuose.  patys talpiausi ir sudėtingiausi prietaisai neretai naudojami bankų ar didelių bendrovių archyvams saugoti.

Magneto-optiniai diskai turi savų privalumų, o kai kuriose srityse vis dar yra nepakeičiami. Į cd-rw diskus informaciją galima rašyti iki 1000 kartų, o į magneto-optinius - iki 10000 kartų. Mo diskai vis dar yra gerokai atsparesni už kompaktinius diskus, daugiausiai dėl to, kad yra įdėti į apsaugines kasetes. Įrašymo į magneto-optinius diskus sparta prilygtų 20x cd įrašymo spartai, o kompaktiniai diskai dažniausiai įrašomi 4+x arba 8x sparta. Be to, esama mo diskų, į kuriuos telpa iki 5,2 gb duomenų (be suspaudimo). Mo technologiperrašomieji optiniai diskeliai (wmra ( write many- read always)). Šiuose diskeliuose esančią informaciją galima perrašyti daug kartų. Diskeliai yra dviejų tipų: optiniai ir magnetiniai optiniai. Į optinius diskelius telpa keli šimtai megabaitų informacijos. Magnetinių optinių kaupiklių talpa didesnė kaip 600 mbaitų, kreipimosi trukmė yra apie 30 ms, o informacijos perdavimo greitis beveik vienas megabaitas per sekundę. Pagrindinis cd - rom kaupiklių trūkumas yra palyginti ilga kreipimosi trukmė (dėl sunkios galvutės). Optiniuose diskeliuose patogu transportuoti ir saugoti didelius informacijos kiekius.

        i optinius diskelius informacija įrašoma staigiai įkaitinus plono teo sluoksnio mikrosritį ir tuojau pat ja atšaldžius. Informacija ištrinama lazerio spindulių sluoksnį lėčiau sušildant tokio tipo kaupikliuose telpa keli šimtai megabaitu informacijos.

        i optinius diskelius, padengtus temperatūrai jautriais magnetiniais oksidais, įmagnetintais tam tikra kryptimi, informacija įrašoma kaitinant lazeriu diskelio mikrosritis ir tuo pat metu juose stipriu magnetiniu lauku pakeičiant sluoksnio įmagnetinimo kryptį, kuri užfiksuoja mikrosričiai atauštant.

  • Microsoft Word 92 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (2465 žodžiai)
  • Universitetas
  • Otilija
  • Magneto – optinių ir analogiškų diskinių įrenginių lyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Magneto – optinių ir analogiškų diskinių įrenginių lyginamoji analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/magneto-optiniai-irenginiai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:08
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo