Magnolijūnai skaidrės


Magnolijūnai. Iš viso žinoma. Visi augalai yra daugialąsčiai organizmai. Magnolijūnų žiedų sandara. Augalo pastelėje po apdulkinimo mezgines vystosi apyvaisis. Magnolijūnai – žiediniai. Magnolijūnų vaisiai būna. Pagal sėklaskilčių skaičių gaubtasėkliai skirstomi į vienaskilčius ir dvisklilčius.


Visi augalai yra daugialąsčiai organizmai. Jų ląstelės turi po branduolį ,turi citoplazmą pusiau skysta, klampi terpė,kurioje išsidėsčiusios organėlės. Turi branduolį kuriame išsidėsčiusios chromosomos ( jos nėra organėlės), kuriose saugoma visa informacija organizmo ar ląstelės veiklą ir sandarą. Plazminė membrana – ji įleidžia ir išleidžia organines medžiagas. Augalo ląstelę dengia tvirta ląstelės sienelė, kuri suteikia ląstelei forma ir saugo nuo pažeidimų. Mitochondrijose vyksta cheminės reakcijos, kuris aprūpiną ląstelę energija. Dar viena organėlė – centrinė vakuolė, kuri ten kaupia nuodingas medžiagas. Chloroplastai – jie augalui gaminą deguonį ir augalą nudažo žaliai, nes cloroplastose yra pigmentas – chlorofilas.

Augalo pastelėje (4) po apdulkinimo mezgines vystosi apyvaisis, o iš sėklapradžių – sėklos. Magnolijūnų kuokeliai – dulkinėse (3) bręsta žiedadulkės (žiedadulkės svarbios apvaisinant). Vainiklapių (5) lapai įvairių spalvų tam kad privilioti vabzdžius, kad šie apdulkintų.

  • MS PowerPoint 392 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (398 žodžiai)
  • Karolina
  • Magnolijūnai skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Magnolijūnai skaidrės. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/magnolijunai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 12:44
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo