Mainai ir efektyvumas


Edgeworth deze. Uzdaviniai edgeworth dezute. Mainų efektyvumas. Mainai tarp dvieju zmoniu.

Įvadas. Dviejų žmonių mainai. Edgeworth dėžė. A. Lentelė. B. Iliustracija. Edgeworth mainų dėžė su abejingumo kreivėmis. A. Iliustracija. Prekių pasiskirstymo efektyvumas. A. Iliustracija. Išvados.

Šio referato tikslas išnagrinėti mainų efektyvumą, susipažinti bei pritaikyti edgeworth dėžę mainų nagrinėjimui

Žmonės mainosi arba prekiauja, nes jie tikisi gauti naudos. Kai mainai yra savanoriški, jie yra naudingi abiems pusėms. Tokia prielaida išplaukia iš to, kad kiekviena pusė turėjo galimybę atsisakyti prekybos, bet vietoj to nusprendė įsitraukti į mainus. (pvz. : jei džonas kloudas van damas nuomotų filmą iš video nuomos punkto vyktų mainai, nes jis gautų filmą, o nuomos punktas pelną. Tai naudinga abiems pusėms. )

Svarbiausia, kad savanoriški mainai yra abipusiškai naudingi. Tai yra akivaizdu, tačiau kelia abejonių. Pavyzdžiui daugelis žmonių mano, kad sėkmingas verslas kuriamas žmonių gerovės, jų klientų ar darbuotojų sąskaita. Mainuose negali būti pralaimėjusios pusės.

Nevisada iš karto galima nuspręsti ar mainai tikrai naudingi. Gali įvykti sukčiavimas ar gudrybė. Jei van damas išsirinko netinkamą filmą, video nuomos punktui nuo to bus tik blogiau, nes sandorio metu pasiekta nauda neatitinka šalių lūkesčių. Nuomodamasis filmą jis tikėjosi, kad tai bus verta jo išleistų pinigų, tačiau peržiūrėjęs suprato, kad tuos pinigus geriau būtų išleidęs kitur.

Taigi, pažvelkime išsamiau į savanoriškus mainus. Tarkime, kad yra tik du vartotojai, ponas edge ir ponia worth, ir tik dviejų rūšių prekės- bilietai į baletą ir futbolo rungtynes. Jie pasirinko atitinkamus kiekius- ponas edge 35 bilietus į baletą ir 5 į futbolo rungtynes, o ponia worth 5 baleto bilietus, bei 45 į futbolo rungtynes. Turėdami šiuos biletus jie gali juos naudoti savo reikmėms arba mainytis tarpusavyje, kad pasiektų naudą turėdami norimą bilietų kombinaciją.

Kokiomis sąlygomis jie pasieks norimą naudą? Ar vyks mainai priklauso nuo santykinės svarbos kiekvienam vartotojui. Sakykime, kad ponas edge pasirengęs mainyti 5 baleto bilietus į 1 furtbolo rungtynių bilietą. Taigi, jo ribinė pakeitimo norma 5b/1f. Kita vertus, ponia worth pasirengus mainyti tik 1 baleto bilietą į dar vieną futbolo rungtynių bilietą: jos ribinė pakeitimo norma yra 1b/1f. Kaip matome iš ribinės pakeitimo normos (mrs) vartotojų prekių santykinė svarba skiriasi. Kaip vyksta abipusiai mainai galime pamatyti (1) lentelėje.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 458 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (2703 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Mainai ir efektyvumas
    8 - 2 balsai (-ų)
Mainai ir efektyvumas. (2011 m. Gruodžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/mainai-ir-efektyvumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:22
×