Maironio asmenybė ir kūryba: studijos, visuomeninė veikla, žanrinė kūrybos įvairovė


Maironio asmenybė ir kūryba. Studijos, visuomeninė veikla, žanrinė kūrybos įvairovė. Tikslas. S Tėvas - Aleksandras Mačiulis. „Kančia – tai didvyrių mokykla“. M. „Dienos slenka palengva metai bėga risčia“. M. Baigė gimnaziją ir studijavo literatūrą Kijevo universiteto istorijos ir filologijos fakultete. „Kur bėga Šešupė, kur Nemunas teka, tai mūsų tėvynė, graži Lietuva“. -1888 m. Mokėsi Kauno kunigų seminarijoje Studijuodamas skaitė Lietuvos romantikų A. Tautos gaivintojo kelias. M. Debiutavo „Aušroje“ Rašė publicistinius straipsnius į nelegalią lietuvių spaudą (Aušrą, Šviesą„Kur lygūs laukai, snaudžia tamsūs miškai, lietuviai barzdočiai dūmoja. “. M. „Lietuva brangi, mano Tėvyne, šalis, kur miega kapuos didvyriai. “. – 1892 m. Mokėsi Peterburgo imperatoriškoje Romos katalikų dvasinėje akademijoje. „Pelėsiais ir kerpėm apaugus aukštai Trakų štai didinga pilis! “. –1894 m. Ir 1909–1932 m. Dėstė Kauno kunigų seminarijoje 1895 m. „Sunku mums būtų. M. „O vienok Lietuva, juk atbus gi kada Neveltui ji tiek iškentėjo! “. Birželio 28 d. Jonas Mačiulis- Maironis miršta. Palaidotas Kaune, katedros kriptoje. Kūrybos bruožai. Maironio kūryba buvo tiesiogiai susieta su to meto istorija. Jo poezija įkūnija Romantizmo epochos estetinius atradimus, kurie tapo modernizmo meno atramomis. Kūriniai. Rinkinys „Pavasario balsai“ –1895 m. Libretai „Kame išganymas“ – 1895 m. Eilėraščių rinkinys „Pavasario Balsai“. Išleista 1895 m. Atsispindi praeities buitis ir laisvės kovų heroika. Poema „Jaunoji Lietuva“. Išleista 1907 m. Mai­ronis kalba apie tą Lietuvą, kuri nuo XIX a. Įamžinimas. Buvo vaizduojamas ant 20 litų banknoto. Kaune įkurtas Maironio muziejus. M. Rotušės aikštėje pastatytas paminklas Maironiui. Asmenybės Bruožai. Pareigingas ir tvarkingas. Užduotys. Kokia buvo Maironio. Apibendrinimas. Maironis yra vienas svarbiausių lietuvių literatūros vardų. Šaltiniai.


Maironio asmenybė ir kūryba:studijos, visuomeninė veikla, žanrinė kūrybos įvairovė.

Supažindinti su Maironio asmenybe, pristatyti jo veiklą, kūrybą bei jos įvairovę.

Jonas Mačiulis-Maironis Gyveno: (nuo:1862-11-02 iki: 1932-06-28) Pasandravio dvaras, Šiluvos valsčius, Raseinių apskritis Bernatonių kaimas Kilęs iš „karališkųjų“ valstiečių šeimos Vaikystėje buvo mokomas lietuvių ir lenkų kalbų.

Tėvas buvo mažaraštis, bet iniciatyvus valstietis Pasižymėjo imlumu, sumanumu, energingumu.

1883 m. Studijavo tik metus, nes nusivylė mokslo lygiu Susipažino su A. Puškino, M. Lermontovo ir kitų rusų kūryba. Šiais metais pasireiškė Maironio patriotiškumas.

1884-1888 m. Mickevičiaus, J. Kraševskio kūrybą, S. Daukanto, T. Narbuto istorinius veikalus Tarp bendramokslių pagarsėjo kaip poetas.

1885 m. debiutavo „Aušroje“ Rašė publicistinius straipsnius į nelegalią lietuvių spaudą (Aušrą, Šviesą). Pasirašinėjo Zvalionio slapyvardžiu.

1938 birželio 28 d. Jonas Mačiulis- Maironis miršta. Palaidotas Kaune, katedros kriptoje.

Buvo vaizduojamas ant 20 litų banknoto. Kaune įkurtas Maironio muziejus. 1977 m. Rotušės aikštėje pastatytas paminklas Maironiui.

Pareigingas ir tvarkingas žmogus Mylėjo gamtą ir džiaugėsi ja visur ir visada Rimtas ir oficialus Mėgo fizinį darbą Veiklus ir energingas žmogus.

Kokia buvo Maironio šeimos padėtis? Kieno charakterio bruožus paveldėjo Maironis? Kodėl taip manote? Kelintais metais išleistas žymiausias Maironio kūrinys? Kodėl Maironis nesiryžo stoti į kunigų seminarija baigęs 4 klases? Įvardinkite kelis kūrybos bruožus.

  • MS PowerPoint 4075 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (938 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Martynas
  • Maironio asmenybė ir kūryba: studijos, visuomeninė veikla, žanrinė kūrybos įvairovė
    10 - 3 balsai (-ų)
Maironio asmenybė ir kūryba: studijos, visuomeninė veikla, žanrinė kūrybos įvairovė. (2018 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironio-asmenybe-ir-kuryba-studijos-visuomenine-veikla-zanrine-kurybos-ivairove.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 02:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo