Maironio eileraščio Išnyksiu kaip dūmas analizė


Isnyksiu kaip dumas eilerascio analize. Maironis isnyksiu kaip dumas analize. Maironis isnyksiu kaip dūmas. Rasinys apie maironio eilerascius. Isnyksiu kaip dumas maironis interpretacija. Isnyksiu kaip dumas tema. Maironis isnyksiu kaip dumas interpretacija. Isnyksiu kaip dumas maironis analize. Maironio isnyksiu kaip dumas analize. Isnyksiu kaip dumas interpretacija.

maironio kūryboje svarbiausias yra pirmasis dvidešimtmetis: tada poetas sukūrė beveik visus žymiausius lyrinius kūrinius, išryškėjo esminiai jo poetinio pasaulio bruožai. Ankstyvajame kūrybos laikotarpyje parašytų „pavasario balsų“ motyvai: herojiškos praeities ir nykios dabarties antitezė, gimtojo krašto poetizacija, tikėjimas garbinga ir šviesia tėvynės ateitimi.

Maironio kūryboje svarbiausias yra pirmasis dvidešimtmetis: tada poetas sukūrė beveik visus žymiausius lyrinius kūrinius, išryškėjo esminiai jo poetinio pasaulio bruožai. Ankstyvajame kūrybos laikotarpyje parašytų pavasario balsų motyvai: herojiškos praeities ir nykios dabarties antitezė, gimtojo krašto poetizacija, tikėjimas garbinga ir šviesia tėvynės ateitimi.

Eilėraščio temą reprezentuoja pavadinimas – išnyksiu kaip dūmas , kuris pakartojamas ir pirmoj eilutėj. Eilėraščio lyrinis subjektas žino, kad išnykimas neišvengiamas, žino, kaip baigiasi gyvenimas.

Pirmame posme įtvirtinamas žinojimas, kad gyvenimas yra nykstantis, baigtinis. Čia žmogaus egzistencija žemėje yra lyginama su dūmu, kuris išnyksta nepalikdamas jokių pėdsakų . Labiausiai lyrinį aš gąsdina užmarštis: ir niekas manęs neminės! šauktukas rodo lyrinio subjekto vidinių išgyvenimų dramatiškumą, jo kančią.

žmogaus išnykimo temą praplečia aliuzijos į pasaulio istoriją: kur sardės? Atėnai? Ar rymo garsaus kur vyrai ar jų veikalai? jų užmiršti darbai byloja apie žmogaus egzistencijos laikinumą, kad po mirties jam gresia užmarštis. Tai ir yra visų lyrinio aš išgyvenimų priežastis.

Trečiame ir ketvirtame posmuose grįžtama prie lyrinio subjekto asmeninės būties, bet iškeliamas naujas aspektas – poeto ir jo kūrybos likimas. Ši problema žadina dar didesnį sielvartą, nes ne tik jo, bet ir jo kūrybos niekas neprisimins, kaip neprisimena prieš jį gyvenusių ir kūrusių poetų . Pradžioje vartotą žodį išnyksiu pakeičia toje pačioje posmo vietoje stovintis veiksmažodis užmirš .

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (372 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Maironio eileraščio Išnyksiu kaip dūmas analizė
    9 - 2 balsai (-ų)
Maironio eileraščio Išnyksiu kaip dūmas analizė. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/maironio-eilerascio-isnyksiu-kaip-dumas-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:22
×